Kripto Paralar

Hedge Fonu Yöneticisi: Bu Altcoin’ler, Bitcoin’i Sollayacak!

Uluslar arası bir Amerikan hedge fonu ve finansal hizmetler şirketi olan Citadel LLC’nin kurucusu ve CEO’su Ken Griffin, katıldığı The New York Times’ın DealBook konferansında Bitcoin (BTC)’ye oldukça eleştirel yaklaşırken, altcoin projeleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Ünlü CEO’nun açıklamalarını Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık.

“Ethereum gibi üstün Blockchain teknolojisine dayanan altcoin projeleri, BTC’nin yerini alacak”

Citadel LLC’nin CEO’su Ken Griffin, Ethereum (ETH) gibi üstün Blockchain teknolojisine dayanan altcoin projelerinin, önümüzdeki yıllarda lider kripto Bitcoin’in yerini alacağına inandığını söylüyor. Ünlü CEO, Bitcoin’in çevreye çok zarar verdiğini ve Bitcoin’deki işlem ücretlerinin fazla olduğunu belirtiyor. Ayrıca Ken Griffin, Bitcoin’in dolandırıcılık eylemlerine karşı açık olduğunu, bu yüzden de ticari kullanıma uygun olmadığını savunuyor. Bitcoin için bu kadar olumsuz konuşmasına rağmen ünlü CEO, kripto paraların dayandığı Blockchain teknolojisi hakkında gayet olumlu düşünüyor:

Blockchain’in gerçekten ilginç bir teknoloji ve dünya çapında merkezi olmayan bir defteri tutmanın güçlü bir yolu olduğunu düşünüyorum.

Dünya çapında yaşanan yüksek enflasyona ve yaşanan ekonomik krize de değinen Ken Griffin, kripto paraların bu sorunları çözebileceği konusunda çok da umutlu görünmüyor. Ancak, çıkarılacak dijital doların daha faydalı olabileceğini ifade ediyor. Bununla birlikte ünlü CEO, Çin’in dijital Yuan çalışmalarını değinerek, gelişmelerin halen çok erken aşamada olduğunu belirtiyor.

Bitcoin ve altcoin projelerinin herhangi bir değeri olmadığını düşünse de Ken Griffin, bu alanda net düzenlemeler olması durumunda Citadel LLC’nin müşterilerine kripto para hizmeti sunabileceğini söylüyor:

Düzenleme konusundaki belirsizlik nedeniyle kripto trade işlemi yapmıyoruz. Ancak, bu konuda bir netlik olduğunda, çok daha rekabetçi bir piyasa olacak. Eğere bu gerçekleşirse çok iyi olur ve  ben de trade yaparım. Çünkü, birinci sınıf bir firmaya sahip olmak isteyen ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılamamız gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu