Kripto Paralar

Hintliler, Bu Metaverse Coin’leri ve Altcoin’leri Stokluyor!

Meme coin’ler artık sadece bir şaka değil. Shiba Inu temalı kripto para birimleri, Diwali’de Hintliler için en değerli kripto yatırımı olarak ortaya çıktı. Hatta, Shiba Inu (SHIB) 40 milyar dolarlık küresel piyasa sermayesine ulaşarak DOGE’yi geride bıraktı. Ancak dahası var. Metaverse, Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşması ardından artık daha fazla gündemde. Peki, Hindistan’da nasıl bir eğilim gözlemleniyor? İşte yerli borsaların analizleri…

BuyUcoin CEO’su SHIB’in neden ilk sırada olduğunu açıklıyor

Yeni “Big B” olan Bitcoin zirve fiyatlarına yakınlaşırken, Hintli yatırımcılar ısınmaya başlıyor. Kripto para birimleri, geleceği finanse etmek için yeni yatırım araçları olarak görülmektedir. Bu eğilime göre, Hintli yatırımcılar Diwali’de oldukça fazla Bitcoin ve altcoin ticareti yapıyor. WazirX, Unocoin ve BuyUcoin gibi en büyük kripto borsalarına bakarak net cevaplar olmak mümkün. Örneğin, BuyUcoin CEO’su Shivam Thakral, Shiba Inu’nun (SHIB) sürekli olarak umut verici getiriler sağladığı için en popüler kripto para birimi olarak görüldüğünü söylüyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Elon Musk da dahil olmak üzere küresel liderler tarafından atılan bir dizi tweet, SHIB’nin popülaritesini güçlendirmeye yardımcı oldu. Son zamanlarda, bir change.org dilekçesi, Shiba Inu’nun Robinhood’da listelenmesini talep etti, ardından meme kripto para birimi WazirX’te listelendi ve son birkaç gün içinde 320 milyon doları aşan işlemlere ulaştı.

Ayrıca, son bir hafta içinde WazirX, işlem hacminin yaklaşık yüzde 50’sinin ‘Dogecoin Killer’ SHIB’den geldiğini açıkladı. Borsanın COO’su Siddharth Menon, hacim açısından en fazla işlem gören token’lerin Shiba Inu, Loopring, Tether, Bitcoin, Sandbox ve WazirX borsasının kripto para birimi olduğunu bildirdi.

Metaverse projeleri daha fazlasına hazırlanıyor

Popüler altcoin ve meme coin’lerin yanında Thakral, Diwali’de SHIB dışında en çok işlem gören kripto para birimlerinin Metaverse projesi Mana, Dogecoin, Ethereum ve Bitcoin olduğuna dikkat çekiyor.

İlginç bir şekilde, Kasım ayı, ortalama yüzde 66’lık bir yatırım getirisi ile Bitcoin için tarihsel olarak en iyisi olmuştur. Unocoin kripto borsasının CEO’su ve kurucu ortağı Sathvik Vishwanath, Hintlilerin kripto para satın alması söz konusu olduğunda Bitcoin’in “kral” olmaya devam ettiğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu