Kripto Paralar

İşte 2022’de Beğenilen Olabilecek 5 Metaverse Coin!

Şu anda kripto para alanındaki en trend coin’ler, metaverse coin ve meme coin’lerdir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Facebook’un yakın zamanda Metaverse olarak yeniden markalaşmasıyla birlikte birçok kripto para birimi bu trende atladı. Peki, 2022’de hangi coin’ler izlenmeli? Kripto girişimcisi Mark Arguinbaev’in listesini paylaşıyoruz…

2022’de hangi metaverse coin izlenmeli?

Arguinbaev’e göre izlenmesi gereken ilk metaverse coin’i, Decentraland (MANA). Decentraland, Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir sanal gerçeklik platformu, MANA ise bu platformun utility tokenıdır. Decentraland’ın popülaritesi son zamanlarda patlama yaşarken, projesinin tamamen işlevsel bir uygulaması ve ekosistemi var. Kripto girişimcisine göre bu nedenle MANA’nın uzun vadeli görünümü son derece yükselişte.

İkinci sırada, Axie Infinity (AXS) yer alıyor. Axie Infinity, kullanıcıların oyun yoluyla AXS tokenları kazanabilecekleri, Pokémon’dan ilham alarak oluşturulmuş bir evrendir. Arguinbaev, AXS’nin de kaliteli bir ürün ve sağlam bir ekibe sahip olduğuna dikkat çekerek özellikle 2022’de izlenmeye değer olduğunu düşünüyor. Uzmanın listesinde üçüncü sırada, The Sandbox  (SAND) yer alıyor. Axie Infinity ve Decentraland’a benzer şekilde The Sandbox, kullanıma hazır, tamamen işlevsel bir uygulamaya sahiptir. Arguinbaev’e göre SAND, sağlam bir kullanıcı tabanı ve büyüyen bir ekosisteme sahip metaverse projeleri içinde en iyi yarışmacılardan biridir.

Listenin dördüncü sırasında, Dvision Network (DVI) yer alıyor. DVI, Şu anda oyuncuların kullanabileceği tamamen işlevsel bir uygulamaya sahip. Uzmana göre, bir MetaMask cüzdanı kullanarak bağlanabilir ve Dvision Network dünyasını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Listenin sonunda ise Star Atlas (ATLAS) yer alıyor. Star Atlas, uzay temalı, Blockchain tabanlı bir video oyunudur. 2.620 yılında geçen devasa bir çok oyunculu metaverse içerir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu