Kripto Paralar

İşte 5 Dev İsminden Bitcoin ve Altcoin Açıklamaları!

Kripto para yasaklarıyla gündeme gelen Çin’in en büyük emlak projesi şirketlerinden biri olan Evergrande’nin tahvil kupon ödemelerini gerçekleştirememesi nedeniyle iflas ettiğine ilişkin iddialar, bu haftanın önemli gündemlerinden birisiydi. Uzmanlar, bu gelişmenin Bitcoin ve altcoin piyasasına da olumsuz yansıyacağını değerlendiriyordu. Ancak piyasa şimdilik yatay bir seyir izliyor. Biz de Kriptokoin.com olarak kripto piyasasına ilişkin, tanınmış bazı isimlerin paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

Piyasanın önde gelen isimlerinin Bitcoin ve altcoin projelerine ilişkin paylaşımları

Twitter’da CZ takma adını kullana analist, bu hafta başında attığı bir tweet’inde “FOMO’ya kapılmayın” dedi. Bunun yanı sıra Binance’te bulunan 2 milyon aktif adrese dikkat çekti ve diğer Blockchain’lerin 5-10 katı olduğunu söyledi. CZ, Twitter’da “Blockchain’in tüm potansiyelinin yüzeyini henüz çizmeye başladık” diyerek kripto evreninin genişleme yolunun başında olduğunu ima etti.

Kripto analisti Justin Sun, yaptığı bir paylaşımda “büyük bir aya” geçileceğini belirtti. Bununla birlikte, daha önce de yaptığı gibi imalı bir şekilde “Tron’da meme coin var mı?” diye sordu.

Bitcoin maximalisti ve yatırımcısı olarak bilinen Michael Saylor, Lightning Network’ü gündemine aldı ve saniyedeki işlem kapasitesine dikkat çekti. Ayrıca, çıktığı bir canlı yayında “Bitcoin dijital mülkiyeti kuruyor” diyen Bitcoin maximalisti, Twitter’da “Bitcoin New York için umuttur” paylaşımı yaptı.

New York’un yeni belediye başkanı Eric Adams’ı gündemine alanlar arasında olan Pompliano, kripto piyasasında sabırlı olunması gerektiğini belirtti. Kripto analist, Bitcoin’in para politikasına da dikkat çekti ve Twitter’da “Bitcoin, dünyada kalan tek disiplinli para politikası gibi görünüyor,” yazdı.

Analist Erik Voorhes bu hafta yaptığı bir paylaşımda Terra (LUNA) Blockcahian’inin stablecoin’i olan UST’yi gündemine aldı ve “Dünyadaki en büyük merkeziyetsiz stablecoin hızlı bir şekilde büyüyor” yorumunu yaptı. Analist, bir başka paylaşımında “Maxi’nin “yalnızca Bitcoin” olan merkezi KYC’d hizmetlerini övmesine rağmen, gerçek Cypherpunk’lar sıfır bilgili finans ve aracısız piyasalar inşa ediyor” diyerek, KYC uygulamasının insanları tehlikeye attığını iddia etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu