Kripto Paralar

İşte Bitcoin, SHIB, ETH ve DOGE Dump’ının Gerisindeki Neden!

Kripto para piyasası, bugün erken saatlerde, ilk 10 kripto para biriminin dakikalar içinde piyasa değerinin %7-10’unu kaybettiği keskin bir düzeltme yaşadı. Bitcoin önderliğindeki düzeltme 3 trilyon dolardan 2.65 trilyon dolara ulaştığı için piyasadan yaklaşık 300 milyar doların silinmesine neden oldu. Bu, birçok piyasa uzmanının Kasım ayının yükseliş ayı olacağını öngörmesine rağmen, iki hafta içinde yaşanan ikinci ani çöküş.

Bitcoin tahtasından 6.000 doları sildi!

BTC, 60.000 doların altına gerilediği için Kasım ayındaki kazanımlarının çoğunu sildi. En büyük kripto para birimi, haftalık 60,583 doları görmeden önce sabah 66.000 doların üzerinde işlem görüyordu. Aylık mumda görüldüğü gibi, piyasa satışları mumu yeşilden kırmızıya çevirdi.

Ethereum da dahil BTC ve ana altcoin’lerin dışında, ETH günlük 4,271 dolara düştüğü için fiyatlarda daha keskin bir düşüş kaydetti. Bununla birlikte, ETH’nin aylık grafiği, birkaç yeni ATH belirlemek için 4.000 doların biraz altında yükselen bu ayki devasa yükselişi sayesinde hala yeşil bir mum var. Stabilcoin’lerin yanı sıra, değişken kripto piyasasının büyük bir kısmı kırmızıya döndü ve Kasım ayındaki büyük kazanımları sildi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere yaklaşık 500 milyon dolar değerinde kaldıraçlı pozisyon da tasfiye edildi.

Düşüş, 1 trilyon dolarlık altyapı yasasından mı kaynaklanıyor?

Uzmanlara göre geleneksel finans piyasası, federaller tarafından fazla baskı yapılmasının neden olduğu yüksek enflasyon nedeniyle acı çekiyor, ancak hükümetler para basımının neden olduğu zararları sınırlamak için daha fazla para basmaya devam ediyor. Birçoğu, kripto piyasasındaki ani düşüşün, bugün erken saatlerde yasalaşan tartışmalı altyapı faturasının onaylanması nedeniyle geldiğine inanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu