Kripto Paralar

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Olay!

Bitcoin ve altcoin’ler, haftayı belirli seviyelerde konsolide olarak veya hafif yükselişler yaşayarak açtı. Peki, bu hafta fiyatlarda hangi faktörler söz sahibi olabilir?

Haftalık kapanışı yüksekten yapan Bitcoin için bu hafta neler önemli?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere pazar gününün haftalık kapanışında ne olacağı konusunda endişe duyanlar, hayal kırıklığına uğramadı. Bitcoin, daha önce genel güç için önemli bir test olarak kabul edilen çok aylık bir trendin üzerinde haftalık bir kapanış gerçekleştirdi. Popüler analist TechDev için kapanış, 1.618 Fibonacci seviyesinin üzerine çıkması ve dolayısıyla hem 2013 hem de 2017 boğa koşularında sıçrama tahtası görevi gören eylemi kopyalaması nedeniyle de kayda değerdi.

Öte yandan Analist PlanB, şimdi 1 Aralık’a kadar 98.000 dolar ve 1 Ocak 2022’ye kadar 135.000 doların hala ulaşılabilir hedefler olduğunu söylüyor.  Uzun vadeli sahiplerinin (LTH’ler) ne yaptığına bakıldığında ise Bitcoin’in son – ancak en değişken – yükseliş bölümüne girdiği görülüyor. Analist William Clemente tarafından vurgulanan zincir içi analitik firması Glassnode’dan gelen veriler, LTH yatırımcılarının net birikimi durdurduğunu ve şimdi coin’lerini elden çıkardıklarını gösteriyor. Bu durumun boğa koşularının özelliği olduğu belirtiliyor.

BTC zincirine bakıldığında, hashrate’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri döndüğü gözlemleniyor. Öte yandan madencilik zorluğunda, arka arkaya dokuzuncu zorluk artışı gerçekleşiyor. Ayrıca bu hafta, geleneksel piyasaların hisse senetlerindeki aşırı büyüme konusunda alarm verdiğine dikkat çekiliyor. Ayrıca opsiyonlar ve kaldıraçlı işlemlerin hacminde ciddi bir artış yaşandığı bildiriliyor. Bitcoin kullanıcıları için dikkat edilmesi gereken kısım, ikisi arasındaki genel korelasyon etrafında dönüyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu