Kripto Paralar

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek Gelişmeler!

Bitcoin (BTC) ve genel olarak altcoin’ler yükselişe geçmişken, birçok yatırımcı kripto para piyasasını nelerin etkilediğini ve etkileyeceğini merak etmeye devam ediyor. Çünkü kripto para birimlerinin fiyatları her türlü haberden etkilenebiliyor. Peki, bu hafta yatırımcıların radarında hangi gelişmeler olmalı?

Bu hafta Bitcoin ve altcoin’leri neler etkileyebilir?

Öncelikle, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bu haftanın ortalarında, ABD’nin tüketici fiyat endeksine yönelik veriler açıklanacak. Bu verilerin kripto para ve altın fiyatlarını etkileyebileceği düşünülüyor. Bunun dışında ünlü kripto para borsası Coinbase, kripto para ile ödeme hizmeti sunan dev ödeme şirketi PayPal ve çeşitli kriptolarla yapılan ödemeleri kabul eden AMC’nin kazanç raporları açıklanacak.

Bu sırada genel kripto para piyasası, yeşil bir tablo çiziyor. CoinGecko verilerine göre toplam kripto para piyasasının değeri 3 trilyon dolara çıktı. Bitcoin 66.200 dolarlık fiyatıyla, geçtiğimiz ayın sonlarında gördüğü 67.276 dolarlık rekoruna meydan okuyor. En büyük altcoin olan Ethereum (ETH), sabah saatlerinde kırdığı 4.782 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine oldukça yakın noktalardan el değiştiriyor. Binance Coin (BNB) 644 dolar, Solana (SOL) 244 dolar, Cardano (ADA) 2.04 dolar, XRP 1.26 dolar, Polkadot (DOT) 53.47 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu