Kripto Paralar

İşte Bu Hafta En Çok Düşen 7 Altcoin’in Listesi!

Kripto para piyasası, 7 gün içinde %500’lük kazançların yanında saatler içinde %20’leri aşan kayıplara da şahit olabiliyor. 8 Ekim’den 15 Ekim’e en çok kazandıran altcoin listesine buradan ulaşabilirsiniz. Sırada kırmızı taraftakiler var.

Haftanın en çok kaybeden altcoin projesi %25.35 ile Arweave (AR) oldu

31 Ağustos’tan bu yana AR, 66 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmak için üç girişimde bulundu. Ancak, üçü de başarısız oldu (kırmızı simgeler). En sonuncusu 8 Ekim’deydi. Çıkamadığından beri, AR aşağı doğru hareket ediyor. Üç ret, üçlü tepe olarak bilinen formasyonu oluşturdu. Bu, genellikle trendin tersine dönmesine yol açan bir düşüş formasyonudur. Arweave’nin (AR) en yakın destek alanı 39 dolardadır.

Terra (LUNA), %23.54 kayıpla ile ikinci sırada

12 Ekim’de LUNA, alçalan bir direnç çizgisinden (yeşil simge) çıktı ve önceki aşağı yönlü hareketin sona erdiğini gösterdi. Bu, 4 Ekim’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 49,54 dolara yol açtı. Ancak, yukarı hareket sürdürülemedi ve LUNA o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor. Şu anda, yukarıda belirtilen direnç çizgisini destek olarak doğrulamaya çalışıyor. Çizgi ayrıca 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesiyle de örtüşüyor. Bunu yapmakta başarılı olursa, analist Valdrin Tahiri’ye göre LUNA’nın yeni bir zirveye doğru ilerlemesi beklenebilir. Ancak, yükselişin tersine döneceğine dair herhangi bir işaret yok. Bu direnç çizgisinin altına bir düşüş, analiste göre yukarı hareketin sona erdiğini doğrulayabilir.

Sıradaki altcoin %19.58 ile ICP

ICP, 29 Haziran’dan bu yana yükselen bir takoz içinde yükseliyordu. Bununla birlikte, yükselen takoz bir düşüş modeli olarak kabul ediliyor, bu da çoğu durumda fiyatın düşmesinin beklendiği anlamına geliyor. 6 Eylül’de ICP 86 dolara (kırmızı simge) ulaştı, ancak kamanın direnç çizgisi tarafından reddedildikten sonra düştü. Ertesi gün formasyondan koparak yukarı yönlü hareketin sona erdiğini doğruladı. Şu anda, ICP desteğin üzerinde 40 dolardan işlem görüyor ve bölgeye ikinci kez dokunuyor. Alan daha önce direnç olarak hareket ettiğinden, şimdi destek olarak hareket etmesi ve bir sıçrama başlatması bekleniyor. Buna rağmen, analiste göre şu anda yükselişe dönüş herhangi bir işaret yok.

Altcoin Fantom (FTM) %14.50 değer kaybetti

FTM, 8 Ekim’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2,45 dolara ulaştığından beri aşağı doğru hareket ediyor. Ancak düşüş aynı zamanda alçalan paralel bir kanal şeklini de aldı. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir. Bu, baskın eğilimin yukarı doğru olduğu, aşağı yönlü hareketin ise önceki artışa yanıt olarak sadece bir düzeltme olduğu anlamına gelir. Son olarak, RSI yükseliş sapması oluşturdu. RSI bir momentum indikatörüdür ve sapma, fiyat düşüşüne momentumda bir düşüş eşlik etmediğinin bir işaretidir. Bu nedenle, analiste göre bir sıçrama ve kopuş beklenebilir.

Avalanche (AVAX) : -%13.71

AVAX, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 79.80 dolara ulaştığı 23 Eylül’den bu yana düşüyor. Şu anda, 57 dolarlık alanın hemen altında işlem görüyor. Bölge, daha önce tüm zamanların en yüksek direnci olarak hareket ettiği için büyük önem taşıyor. Ancak, destek görevi görmesi beklenirken (yeşil simge), AVAX hemen altından kırıldı. Buna ek olarak, RSI 50’nin altına düştü. RSI bir momentum indikatörüdür ve 50 çizgisinin altındaki kesişme genellikle eğilimin düşüş eğiliminde olduğu anlamına gelir. Daha önce, 26 Temmuz’da meydana gelen 50’nin üzerindeki çarpı (yeşil simge) tüm yukarı yönlü hareketten önce geliyordu. Bu nedenle, analiste göre AVAX fiyatından aşağı yönlü hareketler beklenebilir.

Quant (QNT) : -%13.19

QNT, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 429,69 dolara ulaştığı 11 Eylül’den bu yana aşağı doğru hareket ediyor. 20 Eylül’de bir sıçrama başlattı ve muhtemelen devam eden aşağı yönlü harekete son verdi. Bununla birlikte, QNT o zamandan beri simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Üçgen nötr bir formasyon olarak kabul edilirken, genellikle bir devam modeli olarak hareket eder. Bu, tamamlandıktan sonra önceki eğilimin devam ettiği anlamına gelir. QNT söz konusu olduğunda, analiste göre fiyatı geçen ay aşağı doğru hareket ettiğinden eğilim düşüş eğiliminde. Bir arıza meydana gelirse, en yakın destek 185 dolar olacaktır.

Theta Token (THETA) : -%12.24

THETA, 30 Eylül’de (yeşil simge) alçalan bir takozdan ayrıldığından beri yukarı doğru hareket ediyor. Bu, önceki aşağı yönlü hareketin sona erdiğini gösteriyordu. Ancak THETA 6,90 dolarlık alanı geri alamadı ve 6 ve 9 Ekim’de iki kez reddedildi. Bu hareket, 6,90 dolarlık alanı direnç olarak sağlamlaştırdı. Reddin ardından THETA, 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin üzerinde 5,55 dolardan destek buldu ve bir kez daha 6,90 dolar alanına doğru hareket etme sürecinde. Bunu yapmakta başarılı olursa, analiste göre muhtemelen 9.60 dolardan Eylül’ün yükseğine doğru yükselecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu