Kripto Paralar

İşte Bu Hafta En Çok Kaybeden 7 Altcoin

Fırsatları yakalamak ve tehlikelerden korunmak için piyasada sadece yükselenleri takip etmek yetmez. Bu yüzden kripto analisti Valdrin Tahiri, 15-22 Ekim haftasında en çok kaybettiren yedi altcoin projesinin röntgenini çekiyor. Biz de Kriptokoin.com olarak Valdrin Tahiri’nin analizlerini sizler için derledik.

Haftalık %19,06 ile en çok kaybettiren altcoin Flow (FLOW) oldu

Analist, FLOW’un 30 Ağustos’tan bu yana azalan bir direnç çizgisiyle birlikte düştüğünü ve direnç çizgisinin, tokenin düzeldiğinin bir işareti olduğunu belirtiyor. Analiste göre FLOW, patlayana kadar, trend yükseliş olarak kabul edilemez. Analist, devamla şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şu anda altcoin, 12,50 dolarlık yatay destek alanının hemen üzerinde tutuluyor. Bölge çok önemli, çünkü bunun altındaki bir kırılma, onu 8 doların altındaki yeni düşük seviyelere götürebilir. Şu anda, yerinde herhangi bir yukarı dönüş işareti yok.

Kaynak: TradingView

dYdX (DYDX), %13,45 düşüşle 2. sırada

Analist, DYDX’nin ATH’ı olan 27,85 dolara ulaştığı 30 Eylül’den bu yana azalan bir paralel kanal içinde düştüğünü ve bu tür kanalların genellikle düzeltici hareketler içerdiğini belirtiyor. Analiste göre, bu düşüş bir düzeltme olarak kabul edildiğinden, kanaldan bir kopuşun en olası senaryo olacağı anlamına geliyor. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bir sıçrama ve nihai kırılma için en olası seviye 17 dolar olacaktır. Bu, şu anda destek görevi görmesi beklenen önceki tüm zamanların en yüksek direnç seviyesi. Ayrıca kanalın destek hattı ile örtüşmektedir.

Kaynak: TradingView

Haftalık %10,02 ekside olan Celsius (CEL)’in trendi belirsiz

Analist, CEL’in 22 Ocak’tan bu yana büyük bir simetrik üçgen içinde işlem gördüğünü ve bu tür üçgenlerin, güvenin bir kopuş ve bir bozulma meydana gelebileceği anlamına gelen nötr kalıplar olarak kabul edildiğini belirtiyor ve şu analizi yapıyor:

Altcoin, hızla direnç ve destek arasındaki yakınsama noktasına yaklaşıyor. Bu noktada modelin dışında belirleyici bir hareket bekleniyor. CEL kırılana veya düşene kadar, formasyonun tarafsızlığı nedeniyle trendin yönü belirlenemez.

Kaynak: TradingView

eCash (XEC) %8,99 düştü ve ATL’yi gördü

Analist, XEC’in 28 Eylül’den bu yana azalan bir direnç çizgisiyle birlikte düştüğünü ve çizgiyi takip ederken, 20 Ekim’de ATL’si olan 0,0017 dolara gerilediğini belirtiyor ve şunları ekliyor:

Daha sonra sıçrama girişiminde bulunurken, hem 0,0002 dolarlık alan hem de azalan direnç çizgisi (kırmızı simge) tarafından reddedildi. Bu nedenle, eğilim muhtemelen aşağı yönlü ve XEC tüm zamanların en düşük seviyesine düşebilir.

Kaynak: TradingView

Analist, %7,04 düşen altcoin projesinin sıçrama alanına yaklaştığını düşünüyor

Analist, Perpetual Protocol (PERP)’in, 11 Ekim’de alçalan bir direnç çizgisinden çıkarak, 30 Ağustos’tan bu yana devam eden aşağı yönlü harekete son verdiğini belirtiyor. Analist, “Yukarı hareket, PERP’nin 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi tarafından 18,50 dolardan reddedildiği 15 Ekim’e kadar devam etti. Aynı alan daha önce 14 ve 26 Eylül’de tokeni reddetmişti” bilgisini paylaştıktan sonra şu yorumu yapıyor:

Altcoin, o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor ve bir sıçrama başlatabilecek 13 dolarlık destek alanına yaklaşıyor.

Kaynak: TradingView

Telcoin (TEL)’in haftalık zararı %5,60

Analist, TEL’in 21 Eylül’den bu yana artan bir destek çizgisiyle birlikte arttığını ve bunu yaparken, başlangıçta 0,021 dolar alanının üzerine çıkarak 0,0234 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştığını belirtiyor. Ancak analiste göre, yukarı yönlü hareket sürdürülemedi ve ardından TEL 0,021 dolar alanının altına düştü. Analist, bölgenin destek sağlaması beklendiği için bunun bir düşüş işareti olduğunu ifade ediyor ve şu seviyeye işaret ediyor:

Yükselen destek çizgisi ve yatay bir destek alanı tarafından oluşturulan 0,018 dolarda destek seviyeleri izleniyor. TEL, oraya vardığında sıçrama olasılığı yüksek.

Kaynak: TradingView

Altcoin projesi Waves (WAVES) %5,22 geri çekildi

Analist, WAVES’in 21 Eylül’den beri yükselen bir destek çizgisiyle birlikte arttığını ve bunu yaparken, 14 Ekim’de neredeyse ATH’ına ulaşacakken bunu başaramadığını ve 33,50 dolarlık direnç alanı tarafından reddedildiğini belirtiyor. Analiste göre, altcoin o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor ve şimdi bir kez daha yükselen destek çizgisine ulaştı. Analist, devamla şu değerlendirmeyi yapıyor:

Destek çizgisi tutarsa, yükseliş modeli olarak kabul edilen yükselen bir üçgen oluşturacaktır. Bu durumda, nihai bir kırılma ve ATH en olası senaryo olacak. Bir arıza meydana gelirse, en yakın destek 25,80 dolarda bulunuyor.

Kaynak: TradingView

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu