Kripto Paralar

İşte Bu Hafta En Çok Kazanan 7 Altcoin ve Beklentiler!

Haftanın en kazançlı 7 kripto para birimlerine göz atıyoruz. Listede, altcoin fiyatlarının Ekim hareketlerini ve analist Valdrin Tahiri’nin teknik analizlerini bulabilirsiniz. İlk sırada NuCypher (NU) var ve haftayı %453.07 ile kapatıyor.

Altcoin NuCypher (NU) %453.07 ile ilk sırada

4 Haziran ile 15 Ekim arasındaki dönemde NU, 0,48 dolar direnç alanının altında konsolide oldu. Uzun konsolidasyon dönemleri, genellikle bir kırılma meydana geldiğinde hızlı hareketlerle başarılı olur. 15 Ekim’de NU sonunda çıkış yapmayı başardı ve aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,92 dolara ulaştı. Ralli şimdi tamamen parabolik hale geldi. Bu nedenle, analist Valdrin Tahiri’ye göre destek bulmak için Fib seviyelerinin kullanılması ancak ralli biraz soğuduktan sonra kullanılabilir.

Altcoin Stacks (STX) haftayı %45.69 ile kapadı

STX, 5 Nisan’dan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyordu. Bu, eğilimin düşüş eğiliminde olduğu ve düzeltme aşamasında olduğu anlamına geliyor. Ancak, trendini tersine çevirdikten sonra STX 9 Ekim’de (yeşil simge) çıkış yapmayı başardı. Ertesi gün, STX düşmeden önce 2.61 dolara ulaştı (kırmızı simge). Oluşturulan uzun üst fitil, yüksek fiyatlar sürdürülemediğinden satış baskısının bir işaretidir. Şu anda STX, 1,96 doların üzerinde destek bulmaya çalışıyor. Başarılı olursa, analiste göre tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir başka yukarı yönlü hareket olası olabilir.

Altcoin Ark (ARK) %44.14 ile üçüncü sırada

STX’e benzer şekilde, ARK 20 Mart’tan beri azalan bir direnç çizgisinin altında düşüyordu. 3 Eylül’de çıkış yapmayı başardı. Henüz önemli ölçüde yükselmemiş olsa da, alanı destek olarak doğrulayarak birden çok kez 1,40 dolardan sıçradı. Bu desteğin üzerinde işlem gördüğü sürece, analiste göre trend yükseliş olarak kabul edilebilir.

Perpetual Protocol (PERP) : %37.30

PERP, 30 Ağustos’tan bu yana azalan bir direnç çizgisiyle birlikte düşüyordu. PERP 21 Eylül’de trendini tersine çevirdikten sonra 27 Eylül’de başarısız bir çıkış girişiminde bulundu. Bu uzun bir üst fitil oluşturdu ve direnç çizgisinin yanı sıra 18,50 dolarlık alanı da direnç olarak doğruladı. Bu alan aynı zamanda 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesidir. Çıkıştan sonra PERP bu direniş tarafından bir kez daha reddedildi ve şu anda başka bir çıkış denemesi yapma sürecinde. Başarılı olursa, analiste göre muhtemelen Ağustos’un en yüksek seviyelerini yeniden test edecek.

Telcoin (TEL) : %23.87

TEL 21 Eylül’den beri yükseliyor. 14 Ekim’de nihayet 0,021 doların üzerine çıktı. Aynı seviye daha önce 16 Eylül’de fiyatı reddetmişti ancak şimdi destek sağlaması bekleniyor. 0,0275 dolarda küçük bir direnç seviyesi varken, birincil direnç alanı 0,037 dolarda bulunuyor.

SHIBA INU (SHIB) : %21.34

SHIB, Mayıs ayından bu yana 0.0000098 dolarlık direnç alanının altında konsolide oluyordu. NU’da meydana gelene benzer şekilde, bu uzun konsolidasyon döneminden koptuktan sonra keskin bir artış meydana geldi. Yukarı doğru hareket, tüm zamanların en yüksek fiyatını zar zor kaçırarak 0,0035 dolara ulaştı. SHIB şu anda azalmakta ve destek bulmaya çalışmaktadır. En yakın destek alanları 0,000002 ve 0,0000165 dolarda bulunur. Bu hedefler 0,5 ve 0,618 Fib geri çekilme destek seviyeleridir.

Polkadot (DOT) : %20,75

DOT, 20 Temmuz’dan bu yana yükselen bir destek çizgisiyle birlikte artıyor. Daha yakın zamanlarda, 6 Ekim’de (yeşil simge) çizgide sıçradı ve sonrasında hızlandı. 13 Ekim’de 41,35 dolar direnç alanının üzerine çıkma girişiminde bulundu. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden önceki son direnç alanı. DOT reddedilirken, reddetme hızlı değildi ve başka bir potansiyel yukarı hareketin gelişmesine izin verdi. Böyle bir durumda, analiste göre DOT’un tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etmesi beklenebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu