Kripto Paralar

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Değerli Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’a göre Bitcoin hala yükseliş trendinde olduğu için 62.000 dolardan olası bir sıçrama altcoin projelerinden LTC, LINK, VET ve AXS’nin daha da yükselmesini sağlayabilir. Bu nedenle haftanın takip edilmesi gereken önemli teknik seviyelerine göz atıyoruz. Bitcoin ile başlayalım…

Bitcoin 12 Kasım düşüşünü telafi ediyor

Bitcoin 12 Kasım’da 62.954 dolar geri çekildi, ancak 20 günlük EMA’ya denk gelen bu düşüş yükseliş trendini aksatamadı. Teknik indikatörlerden MA alıcıların üstünlüğün olduğunu gösteriyor ancak RSI’daki negatif ayrışma, yükseliş momentumunun zayıflayabileceği konusunda uyarıyor. Analiste göre fiyat 62.954 dolara geri dönerse, boğalar fiyatı ATH seviyesi olan 69.000 doların üzerine çıkarmaya ve yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. BTC boğaları daha sonra 75.000 doları hedefleyebilir. Alternatif olarak, 62.954 doların altında bir kapanış yatırımcıların çıkışa acele edebileceğini gösterecektir. Analiste göre fiyat daha sonra 57.938 dolara düşebilir ve 52,920 dolara yapılacak daha derin bir düzeltmenin başlangıcını tetikleyebilir.

4 saatlik grafikte Bitcoin’in 60.000 dolar ile 67.000 dolar arasında konsolide olduğu görülüyor. 20 günlük EMA marjinal bir şekilde düşüyor ve RSI orta noktanın hemen altında, bu da fiyatın kademeli olarak 60.000 dolara düşebileceğini gösteriyor. Bu seviyeden gelecek güçlü bir sıçrama analiste göre BTC boğalarını 67-69.000 dolar arasında yöneltebilir.

Altcoin LTC boğaları bu seviyeleri hedefliyor

Litecoin fiyatı  225.30 doların üzerinde kapanarak yuvarlanan dip formasyonu tamamladı. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 225.30 dolara geri dönerse, analiste göre alıcılar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. 300 doların üzerinde bir kırılma ve kapanışta, 340 dolar rallisi için kapıları açabilir. Analiste göre ayıların, fiyatı 225.30 dolardan kırılma seviyesinin altına çekmeye ve sürdürmeye çalışacakları için başka planları olması muhtemel. Bunu başarabilirlerse, analiste göre LTC 192 dolara düşebilir.

4 saatlik grafikte LTC’nin düşen bir kama formasyonunda işlem gördüğü gözlemleniyor. Boğalar yükselişin devamını getirebilirse, analiste göre LTC fiyatı 280 dolara ve ardından 295.70 dolara yükselebilir. Bunun ardından boğaların hedefi 302.10 dolar olacak.

Altcoin Chainlink (LINK) teknik analiz

LINK boğaları 9, 10 ve 11 Kasım’da 35.23 dolar genel direncin üzerine çıktı ancak fiyatı bunun üzerinde tutamadı. Teknik kısımda MA’lar yükseliyor ve RSI 55’in üzerinde boğaların elindeki hafif gücü gösteriyor. Fiyat 32.27 dolara düşer ve geri dönerse, analiste göre yukarı yönlü hedef 42,50 ve ardından 47,50 dolar. Fiyat 32.27 doların atlında kalırsa, LINK ayıları 28.83 doları hedefleyebilir.

LINK ayrıca birkaç gündür yükselen bir kanal içinde yukarı yönlü hareketine devam ediyor. Boğalar 10 Kasım’da fiyatı kanalın üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Bu, boğaların kar rezervasyonu yapmasına ve agresif ayıların açığa almasına neden olmuş olabilir. Analiste göre LINK fiyatında kanalın destek ve direnç bölgeleri belirleyici olacak.

VeChain (VET)

Altcoin VeChain 4 Kasım’da 0,15 dolardan sert genel direncin üzerine çıktı ve boğaların ayıları yendiğini gösterdi. Fiyat koparma seviyesine geri döndü ve ayılar fiyatı altına çekmeye ve agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalışıyor. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, analiste göre boğalar VET fiyatını 0.19 doların üzerine çıkarmaya ve yukarı hareketine devam etmeye çalışacak. VET daha sonra 0.24 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat kırılır ve 0,15 doların altında kalırsa, piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiği anlamına gelir. Analiste göre daha sonra 0,12 dolara ve daha sonra 0,10 dolara düşebilir.

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı yükselen kanal formasyonun direnç çizgisinin üzerine ittiğini ancak bu avantaj üzerine inşa edemediklerini gösteriyor.  Destek hattından güçlü bir toparlanma, analiste göre yükseliş trendini sabit tutabilir ve fiyat kanal içinde işlem görmeye devam edebilir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı kanalın altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Axie Infinity (AXS)

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Axie Infinity (AXS) bir yükseliş trendinde düzeltme yapıyor ve son birkaç gündür yükselen bir kanal formasyonu içinde işlem görüyor. Teknik kısımda, 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya yakın düştü, bu da alıcıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Fiyat grafikteki destek hattının dışına çıkarsa, analiste göre yukarı hareketin bozulmadan kaldığını gösterecektir. AXS daha sonra ATH seviyesi 166.09 dolara yükselmeye çalışacak. Analiste göre daha sonra 183 dolara olası bir ralli hızlanabilir.

AXS ayrıca 166.09 ile 131.18 dolar arasında konsolide oluyor. Fiyat 4 saatlik grafikte 20 günlük EMA’nın altında işlem görüyor ve bu da ayıların bu direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Fiyat bu destekten geri dönerse, boğaların daha düşük seviyelerde birikmeye devam ettiğini gösterecek. Analiste göre daha sonra menzile bağlı eylemini birkaç gün daha uzatabilir. Tersine, 131,18 doların altında bir kırılma ve kapanış, kısa vadeli trendde olası bir değişikliğe işaret edebilir. AXS daha sonra 115 ila 120 dolar destek bölgesine düşebilir. Analiste göre düşüş devamında ayıları 100 dolara yönlendirebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu