Kripto Paralar

İşte Bu Hafta Kilitlenmeniz Gereken 4 Altcoin ve Seviyeler!

Bitcoin, küçük kar rezervasyonlarına tanık oluyor, ancak uzun vade beklentiler bozulmadan kalıyor. Analist Rakesh Upahyay’a göre BNB, MATIC, ETH ve FTM gibi altcoin projeleri kısa vadede takip edilebilir. Teknik analizlerle haftanın gidişatına göz atalım.

Bitcoin ve altcoin piyasalarında neler yaşandı?

Geçtiğimiz hafta sonu kripto para yatırımcıları fiyatları daha fazla yukarı yönlü ateşleyemedi. Bitcoin ve Ethereum fiyatları 31 Ekim’de düşüşe geçti. Boğalar şimdi art arda 60.000 dolar üzerinde art arda üçüncü haftalık kapanışı ve psikolojik seviyenin üzerinde ilk aylık kapanışını gerçekleştirmeye çalışacaklar. Stok akışı (S2F) yaratıcısı PlanB’ye göre Ekim ayı için “en kötü durum senaryosu” bu seviye olduğundan, trader’lerin bir başka talep seviyesi 63.000 dolardır. Yakın geçmişte, PlanB’nin en kötü durum teorisinin doğru olduğu Ağustos ve Eylül aylarında kanıtlandı.

Şimdi, kısa vadeli ilginin yanı sıra, Bitcoin’in 3 Ocak 2009’da 0,0008 dolar fiyatla piyasaya sürüldüğünü ve oradan %8.374.999.900 ralli yaparak 67.000 dolara yükseldiğinin altı çizilebilir. Lider kripto, yol boyunca birkaç yürek burkan düzeltmeler yaşadı ve yüksek dalgalanmalar nedeniyle uzun vade sahipleri kolay yolculuk yapmadı. Ancak, geriye dönüp bakıldığında, tüm bu düşüşlerin iyi satın alma fırsatları olduğu ortaya çıktı. Yazının devamında, Rakesh Upahyay’ın teknik analizlerine göz atıyoruz. MATIC ve FTM listede olacak.

Bitcoin teknik analiz

Bitcoin bir bayrak formasyonu oluşturdu ancak boğalar fiyatı bölgenin üzerine çıkaramadı. Genel direncin kırılmaması, analiste göre fiyatı 20 günlük EMA (59.679 dolar) çeken kısa vadeli trader’ler tarafından satış yapılmasına neden olabilir.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, BTC formasyonun destek çizgisine düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü bunun altında bir kırılma, kurulumu geçersiz kılacaktır. Analiste göre fiyat daha sonra 52.920 dolardan bir sonraki desteğe düşebilir. Fiyat buradan geri dönerse, boğalar çifti bayrağın üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre ATH seviyesini 67.000 dolarda tekrar test edebilir ve ardından 89.476.12 dolardan model hedefine doğru yükselebilir.

4 saatlik grafik, ayıların direnç çizgisini agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. BTC fiyatı MA’ların altına düştü ve 60.000 doların altında bir kırılma destek hattında düşüşe neden olabilir. Bu seviyenin boğalardan güçlü alım çekmesi bekleniyor. Destek hattından bir sıçrama, BTC’yi azalan kanalın içinde tutabilir. Boğalar, düzeltme aşamasının olası sonunu belirtmek için fiyatı direnç çizgisinin üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Lider altcoin ATH seviyesi için konsolide oluyor

Ethereum 29 Ekim’de ATH seviyesi olan 4.375 doların üzerine çıktı ancak boğalar yukarı yönlü hareketin devamını getiremedi. Ayılar, 30 Ekim’de fiyatı kırılma seviyesinin altına çekerek satıcıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterdi.

Analiste göre Ethereum fiyatı, boğaların savunması için önemli bir destek olan 20 günlük EMA’ya (4.010) düşebilir. Fiyat bu destekten sekerse, boğalar BTC’yi 4.460,47 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu olursa, analiste göre BTC psikolojik işarete doğru yolculuğuna 5.000 dolardan devam edebilir. Aksine, 20 günlük EMA’nın altına bir kırılma, 3.888 dolara düşüşle sonuçlanabilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, BTC birkaç gün menzile bağlı kalabilir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı 3.888 doların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak. Analiste göre bu, 50 günlük SMA’ya (3,564 dolar) bir düşüşün kapılarını açabilir.

ETF fiyatı son birkaç gündür yükselen bir kanalda işlem görüyor. Fiyat 50 günlük SMA’dan geri dönerse, boğalar lider altcoin’i 4.460,47 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Ethereum daha sonra kanalın direnç hattına toplanabilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendini hızlandırabilir. Alternatif olarak, fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, kanalın destek hattına bir düşüş olasıdır. Bu seviyeden bir sıçrama, yükseliş trendini sağlam tutabilir, ancak kanalın altında bir kırılma, boğaların tutuşunu kaybettiğinin ilk işareti olacaktır.

Binance Coin (BNB) teknik analiz

Binance Coin (BNB) 29 Ekim’de 518.90 dolar direncinin üzerine çıktı ancak boğalar avantajı sürdüremedi. Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini göstermektedir.

Daha sonra ayılar fiyatı 518.90 doların altına çekti. Altcoin BNB fiyatı bu seviyenin altında kalırsa, analiste göre bir sonraki durak psikolojik destek 500 dolar ve ardından 20 günlük EMA (480 dolar) olabilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek. Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, duyarlılığın olumlu olduğunu ve trader’lerin düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Boğalar daha sonra fiyatı 518,90 dolar ile 540,50 dolar arasında genel bölgenin üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, analiste göre düzeltme derinleşebilir ve BNB 50 günlük SMA’ya (431 dolar) düşebilir.

Mevcut durumda, fiyat, güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya geri dönüyor. BNB bu seviyeden geri dönerse, analiste göre boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak ve fiyatı 554 dolardan ve ardından 600 dolardan formasyon hedefine taşıyacaklar. Ancak, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, kısa vadede yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösterecektir. Analiste göre BNB daha sonra 50-SMA’ya ve ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinin yanına düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, trendde olası bir değişikliği gösterecektir.

Altcoin MATIC yükseliş ivmesini bu seviyelerle test ediyor

Poligon (MATIC) hızla yükseldi ve 28 Ekim’de genel direnç bölgesinin üzerinde 1,71 dolar ile 1,79 dolar arasında kapandı ve bu da yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterdi.

Analistin belirttiği üzere, fiyat önemli bir direncin üzerine çıktıktan sonra genellikle geri döner ve kırılma seviyesini yeniden test eder. Boğalar şimdi 1,79 dolar ile 1,71 dolar arasındaki bölgeyi desteğe çevirmeye çalışacak ve yükseliş trendini sürdürmek için bunu bir fırlatma rampası olarak kullanacak. 2,22 doların aşılırsa, analiste göre 2,43 dolara bir ralli ve sonunda ATH seviyesi, 2,70 doların yeniden test edilmesi için yolu temizleyebilir. Teknik kısımda, artan 20 günlük EMA (1.65 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bu olumlu görüş, analiste göre ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çeker ve sürdürürse geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, 1,79 doların üzerindeki son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecek.

4 saatlik grafiğe gelince, fiyatın güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 50 günlük SMA’ya düştüğünü gösteriyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, analiste göre satış baskısının düşebileceğini gösterir. Alternatif olarak, fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, analiste göre MATIC 1,71 dolara gerileyebilir. Bu seviyenin yine güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel ancak eğer kırılırsa satışlar yoğunlaşabilir. MATIC ayıları daha sonra 1,50 doları hedefliyor.

Fantom (FTM) teknik analiz

Kriptokoin.com olarak Fantom (FTM) fiyatı, 28 Ekim’de ATH seviyesine ulaştı, ancak boğalar daha yüksek seviyelerin devamını getiremedi. Günün mum çubuğundaki uzun fitil, trader’lerin yüksek seviyelerden kar aldığını gösteriyor.

Bu yükseliş trendi eşliğinde boğalar, analiste göre 2.52 dolara düşüşleri satın alabilir. FTM fiyatı mevcut seviyeden geri dönerse, analiste duyarlılığın yükselişini sürdürdüğünü ve trader’lerin düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Boğalar daha sonra fiyatı 3.48 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu olursa, analiste göre bir sonraki hedefleri 4,10 dolarla yükseliş trendine devam edebilir ve ardından psikolojik direnç 5 dolar hedefleyebilir. Aksine, 20 günlük EMA’nın altına bir kırılma, trader’lerin pozisyonları kapadığına işaret edecektir. Analiste göre FTM daha sonra 1.86 dolara düşebilir. RSI üzerindeki olumsuz ayrışma, yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor.

Teknik kısımda, MA’lar 4 saatlik grafikte düşüş eğilimini tamamladı ve RSI negatif bölgeye dalarak ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Aşağı yöndeki ilk destek, 2,45 dolardan önceki kırılma seviyesidir. Analist altcoin FTM’nin bu seviyeden toparlandıktan sonra bölgeyi desteğe çevirmeye çalışacağını söylüyor. Bu olursa, fiyat tekrar 3 dolara ve daha sonra 3,48 dolara yükselmeye çalışabilir. Bu olumlu görüş, ayılar fiyatı 2,45 doların altına çekerse geçersiz olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu