Kripto Paralar

İşte Bu Hafta Yatırımcıların Ceplerini Dolduran 7 Altcoin!

Bu hafta, Bitcoin’in Nisan ATH’sini yenilediği, Ethereum’un 4.000 dolar üzerinde kalıcılaştığı ve Solana’nın 216 dolar ATH’sine bir adım daha yaklaştığı bir haftaydı. Şimdi, haftanın en kazançlı altcoin projelerine göz atıyoruz. 16-22 Ekim arasında bu performanslar kaydedildi:

  • OKB (OKB): %72.32
  • Nexo (NEXO): %45,28
  • THORChain (RUN): %36.00
  • Zcash (ZEC): %34,84
  • Huobi Token (HT): %30.81
  • The Graph (GRT): %29.66
  • Solana (SOL) : %27.37

OKB, %72.32 ile haftanın kazançlı altcoin projesi oldu

26 Ekim’de OKB fiyatı toparlandı ve bu süreçte çok uzun bir düşük fitil (yeşil simge) oluşturdu. Bu, fitilin uzunluğundan dolayı güçlü bir satın alma baskısının işaretiydi. Artış 19 Ekim’de hızlandı ve ertesi gün OKB alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bu, önceki aşağı yönlü hareketin sona erdiğini doğruladı. Bunun ardından OKB, Eylül’ün en yüksek seviyelerinde ulaşılan direnç seviyesi olan 24 dolarlık alanın üzerine çıktı. 19 Ekim’den bu yana OKB %71 arttı. Analiste bir sonraki en yakın direnç alanının 39 dolarda bulunduğunu söylüyor.

Nexo (NEXO): %45,28

NEXO, 22 Eylül’de bir HL yaptığından beri yükseliyor. 19 Ekim’de 2 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmayı başardı. Bölge Ağustos ayından beri yerinde olduğu için bu önemliydi. Koparma, önceki düzeltmenin tamamlandığını gösterdi. Bir sonraki en yakın direnç alanı 2.58 dolarda bulunuyor. Hem yatay bir direnç alanı hem de 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi. NEXO bunun üzerine çıkmayı başarırsa, analiste göre 4 dolarlık bölgeye kadar neredeyse hiç bir dirençle karşılaşmayabilir.

Altcoin RUNE bu haftayı %36 ile kapadı

OKB’ye benzer şekilde, RUNE az önce alçalan bir direnç çizgisinin üzerine çıktı. Ancak, OKB’den farklı olarak, Ağustos’un en yüksek seviyelerinin yarattığı 11,75 dolar direnç alanının üzerine henüz çıkmadı. Direnç çizgisinden kopuş düzeltmenin tamamlandığını gösterse de, RUNE 11,75 dolar alanının üzerine çıktığında artışın hızlanması bekleniyor. Bu durumda, bir sonraki direnç 20 dolarda bulunacak.

Zcash (ZEC): % 34,84

ZEC, 1 Ekim’de alçalan takozdan çıkış yaptığından beri yukarı doğru hareket ediyor. Azalan takoz normalde bir yükseliş formasyonu olarak kabul ediliyor, bu nedenle bir kırılma bekleniyordu. Bundan sonra 113 dolarlık alana (yeşil simge) sıçradı ve hızlanmaya başladı.

Daha da önemlisi, ZEC 20 Ekim’de 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinin üzerine çıktı. 0,618 Fib direnç seviyesi genellikle sıçramalar sırasında bir zirve görevi gördüğü için bu çok önemliydi. Bu seviyeyi geri almak, analiste göre ZEC’nin yeni bir yukarı doğru ralliye başladığını gösteriyor. ZEC, bu direncin üzerine çıkmayı başardığında, fiyatın ivme kazanması bekleniyor.

Huobi Token (HT): %30.81

HT, zıpladıktan ve uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturduktan sonra 5 Eylül’den beri artıyor. Geri tepme, 7.80 dolarlık yatay alanı geri almasına neden oldu. Bu yükseliş yönünde bir gelişme olsa da, yatay ve Fib seviyelerinin yarattığı 11,75-13,15 dolar alanından başlayarak temizlenmesi gereken çok sayıda direnç var. HT bu seviyeleri temizlemeyi başarana kadar, analiste göre trend yükseliş olarak kabul edilemez.

The Graph (GRT) bu haftayı %29.66’yla kapadı

GRT, 1 Ekim’de alçalan bir direnç çizgisinden kırıldığından beri yükseliyor. Bu, aşağı yönlü hareketin sona erdiğinin bir işaretiydi. Bundan sonra GRT, 0,76 dolarlık alanı geri aldı ve destek olarak doğruladı. Şu anda, 0,90 dolar alanıyla aynı şeyi yapma sürecinde. Bu, analiste göre 1,05 dolar yakınındaki Eylül zirvelerine geri dönmesine izin verebilir.

Altcoin Solana boğaları ilk hamlesini %27’yle yaptı

SOL, 21 Eylül’den beri artıyor. 3 Ekim’de, SOL’ün 170 dolarlık direnç alanı tarafından reddedilmesinden sonra yukarı yönlü hareket geçici olarak durdu. Ancak, SOL 19 Ekim’de çıkış yapmayı başardı ve o zamandan beri hızlanan bir oranda artıyor. Muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırsa, bir sonraki direnç 277 dolarda bulunabilir. Bu, 1,61 harici Fib geri çekilme direnci seviyesidir. Bu Fib seviyesi, fiyatlar tüm zamanların en yüksek seviyelerindeyken daha yüksek dirençleri bulmak için yaygın olarak kullanılır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu