Kripto Paralar

İşte DOGE, SHIB, BTC ve 7 Altcoin İçin Değerli Tahmin!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve çoğu büyük altcoin, ani direnç seviyelerinin üzerinde kalmaya çalışıyor, bu da boğaların her düşüşte satın alabileceğinin bir işareti. Analist, Bitcoin ve Ethereum’un psikolojik olarak önemli destek seviyelerini sırasıyla 60.000 dolar ve 4.000 dolar seviyelerinde test ettiğini belirtiyor ve bu seviyelerin her ikisinin de kısa vadede yükseliş trendini korumak için kritik öneme sahip olduğunu vurguluyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Analist, düşüşün, kaldıraçlı traderları korkutabilirken, Bitcoin balinalarının bu düşüşü bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü söylüyor. Analist, on-chain verilerin, üçüncü en büyük Bitcoin balinasının, Bitcoin başına ortalama 62.053 dolarlık bir fiyatla varlığına 207 Bitcoin eklediğini gösterdiğini belirtiyor. Gazeteci Colin Wu’ya göre, son satın alma işleminden sonra balinanın varlığı Kasım ayında 635 Bitcoin arttı.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Ancak, Bitcoin ve kripto para birimleri için sadece yükseliş haberleri yok. LMAX Group döviz stratejisti Joel Kruger, güçlenen bir doların riskli varlıkları en çok vurabileceğini ve bunun Bitcoin ve altcoinlerdeki son geri çekilmenin nedeni olabileceğini söylüyor. Boğalar güçlü destek seviyelerini savunup, bir toparlanma mı gerçekleştirecek, yoksa agresif satışlar kripto fiyatlarını güçlü destek seviyelerinin altına mı çekecek? Analist Rakesh Upadhyay, bu sorunun cevabını arıyor ve bunun için en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceliyor. Biz de Kriptokoin.com olarak Rakesh Upadhyay’ın analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

BTC, ETH, BNB, SOL ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Analsit, Bitcoin’in, 16 Kasım’da 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (62.607 dolar) ve yükselen kama modelinin destek çizgisinin altına düştüğünü belirtiyor. Analiste göre bu durum, boğaların kontrolünü kaybettiğinin ilk işareti.

BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analiste göre, alıcılar, 50 günlük basit hareketli ortalamayı (SMA) (59.122 dolar) savunmaya çalışıyorlar, ancak sığ sıçrama, boğalar arasında mevcut seviyelerde satın almak için aciliyet eksikliğine işaret ediyor. Analist, şu teknik seviyelere işaret ediyor:

Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar BTC’yi 57.820 doların altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa satış ivme kazanabilir 52.500 dolara düşebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde güçlü birikim gösterecektir. BTC, daha sonra genel gider bölgesini 67.000 ila 69.000 dolar arasında yeniden test edebilir.

Ethereum (ETH)

Analist, Ethereum’un, 15 Kasım’da yükselen kanalın altına düştüğünü, bunu 16 Kasım’da daha fazla satış izlediğini, bunun da fiyatı 20 günlük EMA’nın (4.439 doların) altına çektiğini ve 1 Ekim’den bu yana 20 günlük EMA’nın altındaki ilk kapanış olduğunu belirtiyor.

ETH günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analiste göre, 17 Kasım’daki şamdandaki uzun kuyruk, boğaların 50 günlük SMA’yı (4.033 dolar) savunmaya çalıştığını ve 20 günlük EMA düşmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede düştü, bu da ayıların geri dönüş yaptığını gösteriyor. Analizine şu yönde devam ediyor:

Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, duyarlılığın negatife döndüğünü ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterir. ETH daha sonra 50 günlük SMA’yı kırabilir ve bir sonraki desteğe 3.600 dolardan düşebilir. ETH, mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, bu düşüş görünümü reddedilecektir.

Binance Coin (BNB)

Analist, BNB’nin 15 Kasım’da 669,30 dolardan genel dirençten, 16 Kasım’da ise 20 günlük EMA’nın (591 dolar) altına düştüğünü ve satışın 17 Kasım’da devam ettiğini belirtiyor. Ayrıca, ayıların fiyatı %50’ye yaklaştırdığını ve Fibonacci geri çekilme seviyesinin 552,30 dolarda bulunduğunu hatırlatıyor.

BNB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analiste göre, 17 Kasım’ın mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor ve alıcılar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Analist, bunu başarırlarsa, BNB’nin tekrar 669.30 dolara yükselmeye çalışacağını belirtiyor ve analizine şu şekilde devam ediyor:

Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, duyarlılığın negatife döndüğü ve traderların rallilerde satış yaptığı anlamına gelir. BNB daha sonra düşüşünü 50 günlük SMA’ya (509 dolar) uzatabilir.

Solana (SOL)

Analist, SOL’un, 16 Kasım’da yükselen kanalın ve 20 günlük EMA’nın (224 dolar) altına düştü ğünü ve boğaların kontrolünü kaybedebileceğini söylüyor. Analiste göre, alıcılar, kırılma seviyesini 216 dolarda savunmaya çalışıyor, ancak herhangi bir sıçrama, muhtemelen daha yüksek seviyelerde satışla karşı karşıya kalabilir.

SOL günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analist, 20 günlük EMA’nın düzleştiğini ve RSI orta noktaya düştüğünü, bunun da arz ve talep arasında bir denge olduğunu ifade ediyor ve fiyatın kırılması ve 216 doların altında kalması durumunda, bu dengenin ayılar lehine değişeceğini vurguluyor. Analizine şu yönde devam ediyor:

Aksine, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, SOL düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu seviye sert bir direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa SOL tüm zamanların en yüksek seviyesini 259.90 dolardan tekrar test edebilir.

Cardano (ADA)

Analist, ADA’nın 16 Kasım’da sert bir düşüş yaşadığını ve kritik destek olan 1,87 doların altına düştüğünü, ancak boğaların fiyatın bunun altında kapanmasına izin vermediğini belirtiyor.

ADA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analiste göre, boğalar, 17 Kasım’da fiyatı 1,87 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor, ancak daha yüksek seviyeler satışları çekebilir. Analist, her iki hareketli ortalamanın da düşmeye başladığını ve RSI’nın, ayıların hakim olduğunu gösteren negatif bölgeye daldığını söylüyor ve şu seviyelere dikkat çekiyor:

Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar ADA’yı 1,75 doların altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ADA 1,50 dolara düşebilir. İlk güç işareti, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır.

XRP, DOT, DOGE, SHIB ve AVAX analizi

Ripple (XRP)

Analiste göre, XRP’nin 15 Kasım mum çubuğundaki uzun fitil, rallilerde genel dirence karşı 1.24 dolardan satıldığını gösteriyor. Analist, 16 Kasım’da satışların hızlandığını ve ayıların fiyatı hareketli ortalamaların altına çektiğini belirtiyor.

XRP günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Polkadot (DOT)

Analiste göre, DOT’un 20 günlük EMA’nın (45,99 dolar) üzerine geri tırmanamaması, kısa vadeli boğalardan kar rezervasyonuna ve agresif ayılar tarafından satış yapılmasına neden olmuş olabilir. Analisti bu durumun, satışı yoğunlaştırdığını ve fiyatı 16 Kasım’da 50 günlük SMA’nın (41,88 dolar) altına çektiğini belirtiyor.

DOT günlük grafiği / Kaynak: TradingView

SHIB’in rakibi Dogecoin (DOGE)

Analiste göre, son birkaç gün için hareketli ortalamalar arasında işlem yaptıktan sonra DOGE, 16 Kasım’da belirleyici bir düşüş gerçekleştirdi. Analist, bu durumun, arzın talebi aştığını gösterdiğini belirtiyor.

SHIB’in rakibi DOGE günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Shiba Inu (SHIB)

Analiste göre, SHIB boğaları 14 ve 15 Kasım’da Shıba Inu’yu (SHIB) 20 günlük EMA’nın (0,0000052 dolar) üzerinde tutmaya çalıştı, ancak mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış gösteriyor.

SHIB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Avalanche (AVAX)

Analiste göre, AVAX yükseliş trendinde ve ayılar yükselişi durdurmaya ve fiyatı 16 Kasım’da 81 dolardan kilit destek seviyesinin altına düşürmeye çalıştı, ancak boğalar pes etmedi. Analist, günün mum çubuğundaki uzun kuyruğun, alıcıların 20 günlük EMA’yı (85,20 dolar) canlı bir şekilde savunduklarını gösterdiğini belirtiyor.

AVAX günlük grafiği / Kaynak: TradingView

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu