Kripto Paralar

İşte SHIB, DOGE, ADA, BTC ve 6 Altcoin İçin Kritik Tahmin!

Kriptokoin.com olarak, kripto analisti Rakesh Upadhyay’ın, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Solana (SOL), Ripple (XRP), Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Terra (LUNA) analizlerini, okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasasına kısa bir bakış

Analiste göre, Bitcoin fiyatına karşı düşüş baskısı artıyor ve bu, birçok altcoin fiyatlarında kısa vadeli keskin geri çekilmelere yol açabilir. Veri analizi firması Arcane Research, en son haftalık bülteninde, türev piyasalarının Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına kıyasla olgunlaştığını söylüyor. Firma, Nisan ayında yüksek seviyelerde olan vadeli işlem bazının, Bitcoin’in spot fiyatı ile vadeli işlem fiyatı arasındaki farkın çok daha düşük olduğunu ve “daha ​​sağlıklı bir piyasaya işaret ettiğini” vurguluyor.

Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas’a göre, ProShares Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF), ortalama hacmiyle işlem hacmi açısından tüm ETF’lerin ilk %2’si arasına yerleştirerek popülaritesini artırdı. Analist, kripto para birimlerinin artan popülaritesinin bir başka işaretinin, yönetim altındaki varlıkları 60 milyar doları aşan ve en büyük altın fonu SPDR Gold Shares’i (GLD) deviren Grayscale Investments olduğunu belirtiyor.

Kısa vadede, Bitcoin ve altcoinler güçlü destek seviyelerinden toparlanacak mı yoksa kâr rezervasyonu fiyatları çok daha aşağı mı çekecek? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

İlk olarak BTC, ETH, BNB, ADA ve SOL analizi

Bitcoin (BTC)

Analist Rakesh Upadhyay, Bitcoin’in, 10 Kasım’da 69.000 dolardan yönünü tersine çevirdiğini, 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (62.532 dolar) düştüğünü ve günün mum çubuğundaki uzun kuyruğun, 20 günlük EMA’da güçlü bir alıma işaret ettiğini belirtiyor.

BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Ancak analiste göre, boğalar 11 Kasım’daki toparlanmayı destekleyemedi ve bu da daha yüksek seviyelerden alım yapmakta tereddüt ettiğini gösteriyor. Analist, ayıların 12 Kasım’da satışlarını yenilediğini ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutmaya çalıştıklarını ifade ediyor ve analizine şu yönde devam ediyor:

Başarılı olurlarsa, BTC 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (57.048 dolar) düşebilir. Göreceli güç endeksindeki (RSI) negatif sapma, boğaların kavramalarını kaybedebileceği konusunda da uyarıyor. Tersine, eğer fiyat mevcut seviyeden sıçrarsa, duyarlılığın olumlu olduğunu ve traderların düşüşlerde birikmeye devam ettiğini gösterecektir. 69.000 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edecek. BTC, daha sonra 75.000 dolara yükselebilir.

Ethereum (ETH)

Analist, Ethereum’un, 10 Kasım’da 4.868 dolardan düştüğünü ve yükselen kanalın destek hattına gerilediğini belirtiyor ve boğaların bu düşüşü satın aldığını, 11 Kasım’da yukarı hareketini sürdürmeye çalıştığını, ancak daha yüksek seviyelerin yine satışları çektiğini ifade ediyor.

ETH günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analiste göre ETH, 12 Kasım’da tekrar kanalın destek hattına düştü ve fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğalar fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.868 doların üzerine iterek yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Analist, şu seviyelere dikkat çekiyor:

Artan 20 günlük EMA (4.430 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. Alternatif olarak, fiyat kanalın altına düşerse, yükseliş momentumunun zayıfladığının sinyalini verecektir. ETH, daha sonra 4.000 dolardan kritik desteğe düşebilir.

Binance Coin (BNB)

Analiste göre BNB, fiyatın 662,90 dolardan yön değiştirmesi ve 20 günlük EMA’ya (573 dolar) düşmesiyle 10 Kasım’da bir gün dışı şamdan deseni oluşturdu ve günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, boğaların 20 günlük EMA’ya düşüşleri alması, küçük bir pozitif işaret.

BNB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analist, BNB’nin, 11 Kasım’da boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi mum grafiği oluşturduğunu ve fiyat 600 doların altına düşerse, BNB’nin 20 günlük EMA’yı yeniden test edebileceğini belirtiyor ve şu seviyelere işarete ediyor:

Bu destek kırılırsa, BNB 552,30 dolardan %50 Fibonacci düzeltme seviyesine ve ardından 524,70 dolardan %61,8 geri çekilmeye düşebilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 635,20 doların üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde birikim önerecektir. BNB, daha sonra genel dirence 691,80 dolardan meydan okumaya çalışabilir.

Cardano (ADA)

Analiste göre ADA, 10 Kasım’da keskin bir dönüş yaptı ve düşüş trendi çizgisinin ve hareketli ortalamaların altına düştü. Analist, bu durumun, traderların agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösterdiğini belirtiyor.

ADA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analist, boğaların, 11 Kasım’da fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine geri çekmeye çalıştığını, ancak başarısız olduğunu belirtiyor. Ayrıca yenilenen satışın, fiyatı 12 Kasım’da 20 günlük EMA’nın (2,06 dolar) altına geri çektiğini ve ADA’nın şimdi 1,87 ila 1,80 dolar arasındaki kritik destek bölgesine düşebileceğini söylüyor. Rakesh Upadhyay, analizine şöyle devam ediyor:

Bu bölgenin altında bir kırılma ve kapanış, satışı ağırlaştırabileceği ve 1,50 dolara daha fazla düşüşle sonuçlanabileceği için büyük bir olumsuzluk olacaktır. Boğalar, güç kazanmak için fiyatı 2,47 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak.

Solana (SOL)

Analiste göre SOL, 10 Kasım’da yükselen kanalın destek hattına düştü, ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, boğalar bu düşüşü canlı bir şekilde aldı. Analist, 11 Kasım’da fiyatı kanalın merkez çizgisinin üzerine geri çekmeye çalıştıklarını, ama başarısız olduklarını belirtiyor.

SOL günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analist, ayıların daha yüksek seviyelerden sattığını, 12 Kasım’da fiyatı destek hattına geri çektiğini ve kısa bir aralıkta bir destek seviyesinin tekrar tekrar test edilmesinin, onu zayıflatma eğiliminde olduğunu ifade ediyor. Analizinde devamla şunları söylüyor:

Ayılar fiyatı kanalın altına ve güçlü desteği 216 dolara düşürürse, SOL 50 günlük SMA’ya (182 dolar) düşebilir. Aksine, fiyat güçlü bir şekilde mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmek için bir girişimde daha bulunacaktır. Alıcılar fiyatı 248 doların üzerine çıkarsa, SOL tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259,90 dolardan meydan okuyabilir.

XRP, DOT, DOGE, SHIB ve LUNA analizi

Ripple (XRP)

Analist, XRP’nin, 1,34 dolardan keskin bir şekilde döndüğünü ve 10 Kasım’da 20 günlük EMA’nın (1,16 dolar) altına düştüğünü belirtiyor. Analiste göre, günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde güçlü alım gösterdi ve boğalar, fiyatı 11 Kasım’da 20 günlük EMA’nın üzerine geri itti, ancak genel engeli 1,24 dolarda aşamadı.

XRP günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Polkadot (DOT)

Analist, DOT’un, 10 Kasım’da 49,78 dolarda ve 20 günlük EMA’da (47,35 dolar) kopuş seviyesinin altına düştüğünü ve traderların agresif bir şekilde kar kaydettiğini söylüyor.

DOT günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Dogecoin (DOGE)

Analist, DOGE’nin, 10 Kasım’da hareketli ortalamaların altına düştüğünü, ancak DOGE boğaların mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi düşüşü satın aldığını belirtiyor.

DOGE günlük grafiği / Kaynak: TradingView

“Doge Katili” Shiba Inu (SHIB)

Analist, SHIB’in, 11 Kasım’da düşüş trendi çizgisinin ve 20 günlük EMA’nın (0,0000053 dolar) üzerine çıktığını ve boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını belirtiyor. Ancak analiste göre, ayıların fiyatı 12 Kasım’da 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştıkları için başka planları var.

SHIB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Terra (LUNA)

Analiste göre LUNA, 10 Kasım’da 4,54 dolarda kritik desteğin altına düştü, ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk, yükselen kama formasyonunun destek hattında güçlü alım olduğunu gösteriyor.

LUNA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu