Kripto Paralar

İşte Toplumsal Medya Patlaması Yaşayan 15 Altcoin!

Gün geçtikçe kripto para alemi inanılmaz bir hızla büyüyor. Paralel bir şekilde şekilde, insanların kripto para birimleriyle ilgilenmeye nasıl daha fazla ilgi duyduğuna da şahit oluyoruz. Altcoin projelerinin sosyal medya platformlarını nasıl domine ettiği de yadsınamaz bir gerçek. Sosyal Hacim, yatırımcıların yatırım yapmadan önce dikkate alması gereken oldukça önemli bir metrik. Bunun için Kriptokoin.com olarak sosyal medya patlaması yaşayan 15 altcoin projesine göz atıyoruz.

Sosyal hacim ve kripto para

Sosyal Hacim, sosyal verilerin üzerine inşa edilmiştir. Basitçe söylemek gerekirse, bu, bir kripto para biriminin arama motorlarında kaç kez veya ne kadar arandığını veya yazıldığını ölçer. Kripto yatırıcıları söz konusu metriğin gösterdiği verilere bakarak yatırım yapacakları kripto para hakkında bilgilenirler.

Veriler, altcoin projeleri için nasıl yorumlanabilir?

Altcoin projelerine dair önemli haberleri ve istatistikleri yayınlayan CrytoDiffer’a göre, kripto para birimleri için bir sosyal indikatör olan Social Volume (Sosyal Hacim) anlamında en üst sırada yer alan 15 kripto para birimi şöyle:

CrytoDiffer’a verilerine göre, Shiba Inu (SHIB), kaydadeğer bir hacim olan 166.640 ile diğer kripto para birimlerini geride bırakmış görünüyor. Geçtiğimiz haftalar, fiyat ve hacim açısından önemli bir yükseliş sergilediği için Solana (SOL)‘ın 134880 hacme ulaşması sürpriz olmasa gerek. Ethereum, Solanadan hemen sonra geliyor. Dördüncü sırada 94000 hacimle Dogecoin geliyor. 5. sıra PancakeSwap’a ait. Altıncı sırada SAFEMOON var 46870 hacimle, hemen ardından ADA geliyor 42150 hacimle. CATE ve Tezos birbirine yakın 40000’li hacimlerle sekizinci ve dokuzuncu sıradalar. Moonriver (MOVR) 37490 ile 10. sırada. AX onbirinci. Sosyal hacimde son dört sırayı ise sırasıyla NFTB, DOT, EGLD ve MATIC oluşturuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu