Kripto Paralar

JPMorgan Bitcoin İçin Uyardı: Bir Hafta Sonra Düşüş Olabilir!

Piyasa analistlerinin genel kanaatine rağmen, bankacılık devi JPMorgan Chase analistleri, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin (BTC)’in Vadeli İşlemler ETF’si nedeniyle yükselmediğine inanıyor.

Bitcoin yükselişinin asıl nedeni ETF’ler değil!

Şirket stratejistleri Bloomberg’e bunun endişe verici olduğunu söylüyor. Analistlere göre BTC Vadeli İşlemler ETF’sinin piyasa sürülmesi etrafında oluşan heyecan, asıl yükseliş katalizörü değil. Analistler bunun yerine enflasyonla ilgili endişelerin en büyük kripto para biriminin fiyatını artırdığını söylüyor:

BITO’nun lansmanının, Bitcoin’e giren önemli ölçüde daha taze sermayenin yeni bir aşamasını tetiklemesi pek olası değil. Bunun yerine, Bitcoin’in altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak algılanmasının, Eylül ayından bu yana altın ETF’lerinden Bitcoin fonlarına geçişi tetikleyen mevcut yükselişin ana nedeni olduğuna inanıyoruz.

Analistlere göre sadece iki gün içinde 1 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşan en hızlı ETF olan BITO, rakip ETF’lerin piyasaya çıkması ve yatırımcıları “çok sayıda yatırım seçeneği” ile bırakmasıyla yakında ivme kaybedebilir. Bu sürece 1 hafta süre biçildi ve Bitcoin için düşüşe karşı uyarılar yapıldı:

BITO ile ilgili ilk heyecan bir hafta sonra sönebilir.

JPMorgan’ın analizi, milyarder emlak kralı Barry Sternlicht’in, Batılı ulusların çok fazla para basarak enflasyona neden olma endişeleri nedeniyle Bitcoin ve diğer kriptolara yatırım yaptığını söylemesinin hemen ardından geldi.

Bitcoin (BTC) yazım sırasında günlük %3.80 değer kaybıyla 61,461.02 dolardan işlem görüyordu. Daha önce 20 Ekim’de 66.988 dolar ile rekor kırdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu