Kripto Paralar

JPMorgan Bu Altcoin Piyasasına Dikkat Çekti: Emekleme Aşamasında!

JPMorgan, merkezsiz finansın (DeFi)’nin çok fazla büyüme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. JPMorgan’a göre DeFi hala emekleme aşamasında bir altcoin piyasası, ancak büyümesi çok abartılıyor. Bankacılık devi JPMorgan, son araştırma notunda, merkezi olmayan finans sektörünün (Defi) büyüme için bolca alanı olduğunu belirtiyor. Konu ile ilgili ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bir altcoin türü olarak DeFi Piyasası

Ünlü analist Nikolaos Panigirtzoglou, sektörün henüz emekleme aşamasında olduğunu yazıyor ve şöyle diyor: “DeFi’nin hala erken aşamada olduğuna ve bu nedenle zaman içinde büyüme potansiyeline sahip olduğuna dair çok az şüphe var.” Ancak Panigirtzoglou, DeFi’nin büyüme sürecinde ilerlerken düzenleyici engelleri aşması gerektiğine de dikkat çekiyor. Ayrıca, sektörün büyümesinin etkileyici olmakla birlikte abartılı olma eğiliminde olduğunu da dile getiriyor. DeFi Pulse’a göre, çeşitli protokollerde kilitlenen değer miktarı, bir yıl önce yaklaşık 13 milyar dolardan 111 milyar dolara çıktı. Rapora göre Ethereum (ETH), DeFi pazarının %70’ini oluşturuyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC)’in yatırım yapılabilir tek varlık olduğunu savunmak için DeFi’nin karşılaştığı risklere dikkat çekti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komiseri Caroline Crenshaw, şeffaflıktan yoksun olduğunu iddia ettiği DeFi için sağlam bir düzenleyici çerçeve oluşturma gereğini vurguladı. Çeşitli kaynaklar tarafından bildirildiği üzere, SEC’in önde gelen merkezi olmayan borsalardan biri olan Uniswap’ı araştırmaya başladığı bildiriliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu