Kripto Paralar

JPMorgan Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: Bitcoin’den Üstün!

Küresel yatırım devi JPMorgan, son raporunda en büyük altcoin projesi Ethereum’un Bitcoin’e göre bir üstünlüğünün olmasının ana nedenlerini ortaya koydu. Şirket analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou piyasa verilerini paylaşıyor. JPMorgan ayrıca Bitcoin için gerçek değeri 35,000 dolar hesaplıyor. İşte rapordan çıkarılabilecekler…

Altcoin devi NFT ve stablecoin havuzlarına sahip

Analist Nikolaos Panigirtzoglou, ikinci en büyük kripto para biriminin Blockchain’ler arasında ön saflarında yer aldığını belirtiyor. DeFiPulse tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum tabanlı DeFi projelerinde kilitlenen toplam değer (TVL), şimdi şaşırtıcı bir şekilde 106 milyar doları gölgede bıraktı. NFT’ler ve stablecoin’leri birleştiğinde Ethereum, daha büyük ve daha eski rakibinden daha fazla kullanım senaryosuna sahip. Bu nedenle Panigirtzoglou, enflasyona karşı koruma görevi gören Bitcoin’in, finansal sistemin risklerini açığa çıkaran düşük faizli ortamda büyüdüğüne dikkat çekiyor. Bununla dışında, merkez bankaları muazzam desteklerini geri çevirmeye başladıkları için, artan tahvil getirileri nedeniyle Bitcoin değerli metal altınla birlikte bir darbe alabilir. Panigirtzoglou bu konuda şunları söylüyor:

Tahvil getirilerindeki artış ve para politikasının nihai olarak normalleşmesi, bir dijital altın biçimi olarak Bitcoin üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor, aynı şekilde daha yüksek reel getiriler geleneksel altın üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor.

Panigirtzoglou’ya göre Ethereum ayrıca, PoS geçişi nedeniyle çevresel kaygılara daha az duyarlı. Ancak diğer yandan iki kripto para biriminin de aşırı değerli olduğu söyleniyor. İşte nedenleri…

JPMorgan: İkisi de aşırı değerlendi!

Bununla birlikte, ABD’li bankacılık devi, önde gelen kripto para birimlerinin her ikisinin de adil değerlerinin üzerinde işlem gördüğüne inanıyor. 3 Kasım’da Ethereum, mevcut ATH seviyesi olan 4.674 dolara ulaştı. Öte yandan Bitcoin, şu anki 67.276 dolarlık zirvesine ulaşmasından bu yana haftalardır menzile bağlı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimi üzere, JPMorgan geçenlerde Bitcoin için makul değeri 35.000 dolar olarak hesapladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu