Kripto Paralar

Kraken Bu Tanınan Altcoin’i Delist Ediyor! İşte Nedeni

Görünüşe göre İngiltere kullanıcıları yakında önde gelen kripto borsalarından birinde gizlilik odaklı altcoin Monero’ya erişemeyecekler. Şimdiye kadar, Monero işlemlerini takip etmek/izlemek imkansız; bu da onu nihai gizlilik parası haline getiriyor. Hükümetler, bireylerin bunu vergilerden kaçmak için veya bir suç aracı olarak kullanmasından endişe ediyor ve bu altcoin için baskı kuruyorlar. İşte deliste dair detaylar…

Kraken, gizlilik odaklı altcoin XMR’ı platformdan çıkarıyor

Kullanıcılara gönderilen bir e-postada Kraken, listeden çıkarmanın nedenini özetliyor. E-posta, kripto borsasının İngiltere düzenlemelerine uymaya çalıştığını ve bu nedenle artık platformunda Monero’yu (XMR) desteklemeyeceğini açıkladı. Listeden çıkarma işlemi, bir hafta içinde gerçekleşecek ve gizlilik altcoin’i etrafındaki ticaret faaliyetlerini etkileyecek.

Kraken, e-postada 26 Kasım’dan itibaren İngiltere kullanıcılarının artık platformda Monero (XMR) ticareti yapamayacağını duyurdu. Anında Al/Sat Hizmetleri, XMR/BTC, XMR/USD ve XMR/EUR çiftlerinde emir defteri ticareti dahil tüm ticaret faaliyetleri durdurulacaktır. Durdurulan alım satım hizmetlerine ek olarak, Birleşik Krallık kullanıcılarının 26 Kasım’dan sonra borsada Monero ile bakiyelerini finanse etmesine izin verilmeyecek. Ancak, kullanıcılar mevcut Monero bakiyelerinin tamamını diğer cüzdanlara veya borsalara çekebilecekler.

Ayrıca 23 Kasım’da İngiltere kullanıcıları artık borsadaki Monero marj pozisyonlarını artıramayacaklar, ancak azaltabilecekler. Üç gün sonra, 26 Kasım’da, borsa tüm açık teminat pozisyonlarını likit hale getirecek ve tüm açık emirleri iptal edecek. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Monero, kripto para birimlerinin yaratılmasının arkasındaki gizlilik bileşenini koruyan bir kripto para birimidir. Yatırımcıya tam kontrol verir ve üçüncü bir tarafın müdahale etmesini, fonların nereye gittiğini görmesini imkânsız kılar. Hükümetler, bunu izleyemediği için vergi alamazlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu