Kripto Paralar

Kripto Milyarderinden “Altcoin, NFT ve Piyasa” Öngörüleri!

FTX borsasına başkanı ve kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, kısa süre önce kurumsal yatırım görünümü, Non Fungible Token’lerin (NFT) yükselişi ve mevcut kripto para ortamını tartıştı. Kriptokoin.com olarak Sam Bankman-Fried’in konuşmasından önemli başlıkları sizin için derledik.

Sam Bankman-Fried’in Solana, NFT, kurumsal benimsenme hakkındaki düşünceleri

Ünlü milyarder, Solana’nın, işlem başına bir kuruşun kesirlerinde saniyede milyonlarca işlemi ölçeklendirmek için gerçekten makul bir yol haritasına sahip bulunduğunu ve şu anda mevcut birkaç halka açık Blockchain’den biri olduğunu belirtiyor.

Sam Bankman-Fried’e göre, gerçek kurumsal benimseme akışları kendilerini çok fazla yönlendirmedi, ancak girişlerin kendileri henüz gerçekleşmedi. Milyarder, kriptonun kurumsal olarak benimsenmesi konusunda şunları söylüyor:

Biliyorsunuz, bu yerlerin çoğu için bir yıl, bazen birden fazla yıl, bir uyumluluk departmanının kripto para ekosistemini tanımak için yapması gereken iş miktarı oldukça önemli.

Sam Bankman-Fried, “dönüşümün gerçekleştiğini hayal ettiğimiz türden bir zaman dilimidir” diyor ve hem teknolojinin başarabileceği, hem de alabileceğiniz benimseme ve kurumsal destek açısından çerçevelerin biraz kısaldığını belirtiyor. Milyardere göre, Non Fungible Token’leri (NFT) içeren yeni ürünler geliştirmek için büyük miktarda heyecan var. Genç yönetici NFT projeleri için şu yorumu paylaşıyor:

NFT’lerin kullanımı son altı ayda mutlak bir patlama yaşadı, ancak hala çoğu yerde yeni gelenlerden ziyade kripto endüstrisi tarafından yönlendiriliyor.

Ünlü milyarder, unutulmaması gereken bir şey var ki, bu şeyler olduğu sürece süper likit olmadığını ve bunun da banka hesabının kesinlikle bir milyonun altında olduğu anlamına geldiğini ifade ediyor. Bu arada milyarder, muhtemelen bu yıl yaklaşık 30 milyon dolar bağış yaptığını açıklıyor.

Sam Bankman-Fried, kesinlikle 100 milyon kullanıcılarının olmadığını ve bunun anlamının, birisi kripto ekosistemine ilk kez dahil olmak istediğinde, özellikle de aylık ise, onları henüz duymamış olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyor. FTX’in neden büyük platformlara reklam yerleştirmediği hakkında ise şunları söylüyor:

Hiç duymadığınız kripto şirketleri Google veya Facebook’ta reklam yayınlıyor. Bu çok çekici değil. Muhtemelen bunun sadece bir aldatmaca olduğunu varsayıyorsunuz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu