Kripto Paralar

Kripto Milyoneri, Bu Altcoin’deki Varlıklarını Tasfiye Edebilir!

GitHub’da kaber2 adlı anonim bir Blockchain uzmanı, altcoin projesi Binance Smart Chain’in geliştirme ve bakım yönleriyle ilgili öfke dolu bir analiz yayınladı:

“Bu kadar profesyonelce ele alınmayan bir şey nadiren görülür”

Anonim Blockchain uzmanından, altcoin projesi için ağır eleştiriler

16 Kasım 2021’de kaber2 adlı anonim bir hesap, popüler akıllı sözleşmeler platformu Binance Smart Chain’e (BSC) yönelik yedi eleştiri noktası yayınladı.

Eleştirilerden ilki, kod incelemesinin olmaması: Yamalar uygun açıklamalar olmadan yapılıyor. Bu nedenle, bu veya bu taahhüt tarafından hangi sorunların çözüldüğünü bulmak zor. Ardından gelen eleştiri ise, BSC geliştirme sürecinin beta testinden yoksun olması: Yeni güncellemeler işleri daha da kötüleştiriyor. Ekip, aynı sorun binlerce geliştirici tarafından bildirildiğinde bile hata raporlarına hiç dikkat etmiyor. Eleştirmen, uygulanması tüm ağı oldukça merkezi hale getirdiğinden, peer-to-peer işlem yayınlarını devre dışı bırakma kararını reddetti. Kaber2, bir diğer eleştirisinde, azaltılmış blok süresi ile blok boyutu artışını çarpıyor ve sonuç olarak, en büyük CEX ekibini “nakit kapma” yaklaşımıyla suçluyor:

Binance, biraz para kazanmak için hızlı bir hack istedi. Ancak bu şeyin gerçekten çalışması için mütevazı kaynakları bile genişletmeye istekli değil.

BSC’yi eleştiren ve cüzdanlarında yaklaşık 2,35 milyon dolara eşit olan 4.000 Binance Coin (BNB) olduğunu açıklayan anonim uzman, BNB varlıklarını tasfiye etmeyi düşünüyor. Daha önce Kriptokoin.com haberlerinde de yer aldığı üzere kaber2, Binance’in merkezileşmesi konusundaki görüşlerinde yalnız değil. Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve OKEx’ten Jay Hao da Binance ekibini akıllı sözleşmeler ortamını merkezileştirmekle suçluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu