Kripto Paralar

Kripto Uzmanı: Bu 3 Web 3.0 Coin’i Dikkat Çekiyor!

Web 3.0 ve Web 3.0 coin projeleri geçtiğimiz haftaların en popüler konularından biri oldu. Pek çok analist, web 3.0’ı kurmayı amaçlayan projelerin öneminden bahsederken Jordan Finneseth isimli bir kripto uzmanı, bu alanda 3 coin’e dikkat çekti.

Uzman, bu 3 Web 3.0 coin projesinden bahsetti: Özellikleri neler?

Finesseth’in dikkat çektiği ilk coin, Helium (HNT) oldu. Helium, Blockchain’e kaydedilmek üzere radyo dalgaları aracılığıyla veri yayınlayan küresel bir düşük enerjili kablosuz “hotspot” ağını kullanan Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkezi olmayan ve Blockchain ile çalışan bir ağdır. Ağ, etkin noktaların yasal kablosuz kapsama alanı sağladığını ve madencilerin ağ için kapsama alanı sağlamaya yardımcı olmak için platformun yerel HNT tokenını aldığını doğrulamak için “kapsam kanıtı” olarak adlandırılan yeni bir çalışma algoritması kullanır.

Uzmanın radarındaki ikinci altcoin, Kadena (KDA) oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Kadena, örgülü zincirlerin kullanımı sayesinde saniyede 480.000’e kadar işlem (TPS) işleme kapasitesine sahip olduğunu iddia eden, ölçeklenebilir bir PoW katman-bir Blockchain protokolüdür. Akıllı sözleşme yeteneğine sahip olmak, Kadena ağının merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT protokollerinin yanı sıra stablecoin’den ödeme işlemcilerine kadar bir dizi başka özel projeye ev sahipliği yapma yeteneğine sahip olduğu anlamına gelir.

Finesseth, son olarak, Flux’a (FLUX) dikkat çekiyor. Flux (FLUX), Web 3.0 uygulamaları için ölçeklenebilir merkezi olmayan bulut altyapısına odaklanan yerel bir GPU madenciliği yapılabilir PoW protokolüdür. Projeye göre, Flux ekosistemi, Amazon Web Servisleri benzeri bir geliştirme ortamı sunan merkezi olmayan bilgi işlem hizmetleri ve hizmet olarak Blockchain çözümlerinden ve aynı zamanda yetenekli FluxOS ikinci katman işletim sisteminden oluşuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu