Kripto Paralar

Kripto Yatırımcısı, Bir Reklama Tıkladı ve Bu Altcoin’lerini Kaybetti!

Bir kripto yatırımcısı, sahte bir kripto para cüzdanı tarafından kandırıldıktan sonra 140.000 pound değerinde popüler altcoin Ethereum kaybetti. Şok edici hırsızlık, yatırımcı sahte bir Google reklamına tıkladıktan sonra bazı önemsiz paraları Stablecoin olarak bilinen daha değerli kripto paralara dönüştürmeye çalıştığında gerçekleşti. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

140000 sterlin değerinde altcoin kaybetti

Kurbanın arkadaşı dün bir Reddit gönderisinde, internet korsanlarının, traderın cüzdanında bulunan ve yüz binlerce sterline ulaşan Ethereum coinlerini ve diğer kripto paralarını çaldığını söyledi. Bilgisayar bilimi derecesine sahip olan ve kripto ticareti yaparak bir servet kazanan yatırımcı yanlışlıkla MetaMask cüzdanı için bir Google reklamına tıkladığını söyledi. Kurban Resmi web sitesinin neredeyse tam bir kopyasına sahip bir siteye yönlendirildi ve bilgilerini girdi. Daha ne olduğunu anlayamadan, dolandırıcılar 140.000 sterlin sanal nakitle kaçtı. Neyse ki, bu, sahip olduğu birçok cüzdandan sadece biriydi ve dolandırıcılar 38 ETH ve kalan miktarla kaçtı. Daha da kötüsü, MetaMask’ın ona yardım etmesi ve ona destek vermesi çok uzun sürdü ve dolandırıcılar fonlarla başarılı bir şekilde kayboldu. Reddit kullanıcısı, diğer traderlar için önemli bir uyarılarda bulundu:

Lütfen uyanık olun. Rehavete kapılmayın. Hiçbir koşulda hiçbir Google reklam arama önerisine tıklamayın. Kripto parayla ilgili sorumluluğumuzun bir kısmı kendi kendini yönetmektir. Bu, mevcut bankacılık sisteminin yerini alacaksa, cüzdanlarımızın ve özel anahtarlarımızın güvenliğini korumanın ne kadar önemli olduğunu anlamamız gerekiyor.

MetaMask, kullanıcıların Ethereum ile etkileşime girebilecekleri bir kripto para cüzdanı. MetaMask, bir milyondan fazla kullanıcıdan oluşan bir topluluğa sahip. Dolandırıcılığın en az Aralık 2020’den beri olduğu iddia ediliyor. Öneri almak için Google ile iletişime geçildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu