Kripto Paralar

Kritik Gelişme: Değerli Bir Bitcoin ETF Onayı Daha Geldi!

ABD, ilk Bitcoin ETF’sini beklerken, Avrupa’da yeni biri piyasaya sürüldü. Bu hafta, SEC’in Bitcoin ETF onaylarına yeşil ışık yakmasıyla, BTC fiyatı Nisan ayından bu yana ilk defa 63.000 doların üzerine ulaştı. Şimdi önemli bir ETF onayı daha Avrupa’dan geliyor.

Jacobi Asset Management Bitcoin ETF onayını kazandı

Avrupa pazarı, Jacobi Asset Management tarafından tanıtılan yeni bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) kazandı. Bir basın açıklamasına göre, fiziksel destekli ETF, Birleşik Krallık (İngiltere) altındaki bir ada bölgesi olan Guernsey’deki mali düzenleyici tarafından yetkilendirildi. Firma, Jacobi Bitcoin ETF’yi en büyük pan-Avrupa Hisse Senedi borsalarından biri olan Cboe Europe’da listelemeyi planlıyor. Ancak bu, İngiltere’nin en büyük mali düzenleyicisi olan Mali Davranış Otoritesinin (FCA) onayına tabi olacaktır. Özellikle, Jacobi’nin BTC destekli ETF’si yalnızca kurumsal yatırımcılara açık olacak.

Fidelity Digital Assets, ETF için saklama hizmetleri sağlayacak ve Jacobi’nin ortağı Sigma Asset Management (Guernsey), fonun yönetimini denetleyecek. Jacobi’nin Avrupa’daki Bitcoin ETF lansmanı, daha geniş kripto pazarının ilk ABD merkezli BTC ETF beklentisiyle toplandığı bir zamanda geliyor.

SEC, BTC ETF’lerine yeşil ışık yakabilir!

Bir Bloomberg raporuna göre, önümüzdeki haftalarda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ProShares, Invesco, VanEck ve Valkyrie’yi içeren finans firmaları tarafından dosyalanan en az bir BTC Vadeli İşlem ETF’sine yeşil ışık yakabilir.

Bitcoin ETF’leri (borsada işlem gören fonlar) ve ETP’ler (borsada işlem gören ürünler), temel alınan bir varlığın veya menkul kıymetin değerini izleyen, düzenlemeye tabi yatırım araçlarıdır. Bu tür ürünlere Kanada, Brezilya ve Dubai, Almanya ve İsviçre gibi ülkelerde izin verilmiştir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu