Kripto Paralar

Kucoin CEO’sundan Kritik Shıba Inu (SHIB) İddiası: HODL!

Popüler kripto para ticaret platformu KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, Shiba Inu’nun (SHIB) son fiyat düzeltmesine rağmen uzun vadede elde tutmaya değer olduğunu öne sürdü. İşte detaylar…

Lyu: Shiba Inu (SHIB), bireysel yatırımcıları hedefliyor

Lyu, SHIB’nin ticaret hacminin ticaret platformunda art arda en az üç gün boyunca Bitcoin’i aştığına da dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen ay, kripto para biriminin spot borsalardaki ticaret hacmi, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlıklar olan Ethereum’unkini kısa süreliğine aştı. Lyu, KuCoin’in öncelikle bu yıl Shiba Inu ve rakip Dogecoin gibi meme’lerden ilham alan kriptoların bireysel yatırımcıları hedeflediğini ekledi. SHIB, aylık ortalama 2,8 milyon arama ile bu yıl şimdiye kadar Google’da en çok aranılan üçüncü kripto para birimi oldu.

Lyu, bitcoin’in yükselişini görünce, kriptodan kâr etmek isteyen “çok parası olmayan” bazı yatırımcıların DOGE ve SHIB’e yöneldiğini, çünkü token başına fiyatın, şu anda 64.000 doların üzerinde işlem gören BTC’den önemli ölçüde daha düşük olduğunu kaydetti. Lyu, bu bireysel yatırımcıların “bu tür tokenlar konusunda çok tutkulu olduklarını ve fiyatları daha da yükseltmeye kararlı olduklarını” da sözlerine ekledi.

Shiba Inu’nun son düşüşüne rağmen Lyu, hem Bitcoin hem de DOGE ile birlikte kripto para birimini uzun vadede elinde tutacağını söyledi. Lyu, “BTC’nin, enflasyona karşı bir koruma görevi görebilirken, meme tokenlarının topluluklarının gücünü temsil ettiğini” belirtiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu