Kripto Paralar

Kurumsal Yatırımcılar Bu 5 Altcoin’e Giriyor! Bundansa Çıkıyor

CoinShares, yeni altcoin raporunu yayınladı. CoinShares’e göre, küresel ödeme platformu Cardano (ADA), kurumsal yatırımlarda gelen bir fon artışa tanık oluyor. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bu 5 altcoin fon girişi yaşadı ama 1 altcoin çıkış gördü!

CoinShares’in yeni altcoin raporu çıktı. Bu rapora göre ADA, geçen hafta neredeyse kurumsal Ethereum (ETH) fon girişlerini geçebilirdi ve toplam fon girişlerinde büyüme gördü. Ethereum girişleri geçen hafta 17,3 milyon dolar olurken, Cardano 16,4 milyon doları geride bıraktı. Önceki hafta ise Cardano girişleri 5 milyon dolar ve Ethereum girişleri 31.4 milyon dolardı.

Kaynak: Bloomberg, 21/12/21 tarihi itibariyle CoinShares verileri

Ayrıca başka altcoin’lerde fon girişleri sağladı. Solana  (SOL),  Polkadot  (DOT) ve  XRP girişleri sırasıyla 9,8 milyon dolar, 5,2 milyon dolar ve 3,1 milyon dolardı. TRON ise fon çıkışı yaşayan kripto paralar arasında katıldı.  Art arda 13. haftada piyasaya girişlerin gelmesiyle CoinShares, son fiyat rallilerinin alana daha fazla kurumsal sermaye çekmiş olabileceğini söylüyor.

CoinShares: Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında!

CoinShares’e göre Bitcoin (BTC), mevcut değerde ve haftalık yatırım akışında tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında ve piyasa hakimiyeti de kayıyor. CoinShares konuya yönelik şu açıklamalarda bulundu:

Bitcoin, toplam girişlerin çoğunluğunu 98 milyon dolar olarak gördü ve yönetim altındaki varlıkları 56 milyar dolarlık rekor seviyeye itti.

CoinShares: Bu hafta TRX net çıkışlar gördü

Geçen hafta 151 milyon doları aşan girişlere rağmen, CoinShares bu rakamların bu yılın başlarına kıyasla “basit hacimler” olduğunu belirtiyor. CoinShares konuya yönelik şu açıklamalarda bulundu:

Son zamanlarda akışlar olumlu olsa da 2021’in ilk yarısında 960 milyon dolara kıyasla, 2H’de düşük hacimlere tanık olduk.

Geçen hafta CoinShares, merkezi olmayan Blockchain Tron’un (TRX) kurumsal ilgiyi yakalamak için bir anda ortaya çıktığını açıkladı. Firmaya göre, bu hafta ise TRX net çıkışlar gördü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu