Kripto Paralar

Meskende Atağa Uğradı: Kripto Paraları Çalındı!

İspanyol polisi şu anda bir teknoloji girişimcisinin Madrid’deki evinden milyonlarca euro değerinde kripto çalındığı iddia edilen bir davayı araştırıyor. Kurban Zaryn Dentzel, Telefónica telekomünikasyon şirketine ait bir İspanyol sosyal ağ tabanlı iletişim firması olan Tuenti’nin kurucu ortağıdır.

Milyonlarca euroluk kripto para hesabının şifresini verdi

Haberi polisle doğrulayan İspanyol gazetesi El País’e göre, 38 yaşındaki Dentzel Salı öğleden sonra saldırıya uğradı. Dentzel’in kapısında dört ya da beş kukuletalı kişi vardı. Failler, Dentzel’in gözlerini bağladı; evinin güvenlik kameralarını kapattı ve şiddet uyguladı. Bir başka İspanyol gazetesi El Español, işkencenin birkaç saat sürdüğünü söyledi. Dentzel, faillerin bazı eşyalarını çaldıklarını ve kendisini kripto para birimlerini içeren çevrim içi bir hesabın şifresini vermek zorunda bıraktıklarını anlatıyor. Gazeteye göre Binance’teki bu hesabında milyonlarca euro değerinde coin vardı.

Daha sonra saldırganlar çalınan eşyalarla birlikte kaçtı. Polis ancak Dentzel’in komşularından birinin yardım çağrısında bulunmasının ardından geldi. El País, yetkililerin saldırı sonucunda Dentzel’i göğsünde bir kesikle bulduğunu bildirdi. Adli tıp görevlileri şimdi ek bilgi için olay yerini inceliyor.

Kripto para hırsızlıkları genellikle hack’ler, kimlik avı dolandırıcılıkları, fidye saldırıları ve sahte reklamlar yoluyla gerçekleştiriliyor. Bunlardan en meşhuru, Poly Network’ün bu yılın ortalarında uğradığı 600 milyon dolarlık kripto para hack’i olabilir. Ayrıca Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cream Finance kısa süre önce 117 milyon dolarlık bir flaş kredi saldırısının kurbanı oldu. Bu, ağda gerçekleşen üçüncü saldırıydı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu