Kripto Paralar

Metaverse Coin’ler Dinginleşti: Ekonomistten Mateverse Yorumları Geldi!

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Facebook’un Meta’ya dönüşmesiyle birlikte, son dönemin ilgi odağı da metaverse oldu. Tabi ki bundan en fazla kripto piyasası etkilendi ve metaverse coin projelerinin yıldızı parladı. Microsoft ve Facebook gibi teknoloji devlerinin Metaverse’e olan ilgisi, bu alanda çalışmalar yürüten altcoin projelerinin ön plana çıkmasına neden oldu. Örneğin metaverse kripto projeleri Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) ve Axie Infinity (AXS) bir hafta içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştılar. Ancak bu hafta bir durguluk içinde görünüyorlar. Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içinde MANA %047 düşüle 2,80 dolardan, SAND %0,55 düşüşle 2,63 dolardan ve AXS %0,29 düşüşle161,66 dolardan işlem görüyordu.

Meta ile metaverse coin projeleri ön plan çıktı

Metaverse’ün popülerlik kazanmasıyla birlikte, sanal gerçeklik teknolojisinin ve oyna-kazan temalı projelerin ön plana çıktığı bu ürünlere ve metaverse coin projelerine erken dönemlerde yatırım yapan yatırımcılar çok tatlı kazançlar elde etti. Metaverse akımının farkında olduğunu söyleyen Real Vision CEO’su Raoul Pal, önümüzdeki 10 yılın insanlık tarihindeki en hızlı ve en büyük teknoloji değişimini göreceğini söylüyor:

Hiç kusura bakmayın. Diem ve Metaverse deneyimine sahip Meta/Facebook’un yaptığı milyarlarca insanı Blokchain teknoloji dünyasına dahil etmenin bir yoludur.

Real Vision CEO’suna göre 25 yaşındakilerin herkese göre büyük bir avantajı var. Raoul Pal, dünyada devam eden teknolojik gelişim ile 10 yıl sonra hepimizin modası geçmiş hissedeceğimizi ve bize yeni yollar gösterecek genç nesle güvenmek zorunda kalacağımızı düşünüyor. Ünlü CEO, Metaverse teknolojisin benimsenmesinin giderek artacağını belirtiyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Metaverse’deki benimseme sizin istediğiniz gibi olmayabilir, ama olan bu. Katılıp katılmama seçeneğimiz var. Fiziksel dünyadan çok farklı. Meta hakkındaki düşüncen, sadece nerede takıldığınla ilgili.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu