Kripto Paralar

Metaverse Coin’lerin Önderi Kim? İşte MANA ve SAND Analizi!

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Altcoin Buzz analistleri, hangi platformun lider olma açısından en iyi potansiyele sahip olduğunu görmek için metaverse coin projelerinden Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) arasında kapsamlı karşılaştırma yapıyor.

9 maddede metaverse coin kıyaslaması

  1. Cüzdan uyumluluğu: Analistler, Decentraland’ın Sandbox’tan açıkça daha iyi performans gösterdiğini söylüyor çünkü kullanıcılar her iki proje için de piyasadaki herhangi bir ERC-20 cüzdanını kullanabilirken, Decentraland yakın zamanda Walletconnect ile Polygon kullanıcılarının da katılmasına izin veren bir köprü kurdu.
  2. Ölçeklenebilirlik: Her iki proje de Ethereum Blockchain üzerine inşa edildiğinden, yüksek gas ücretleri nedeniyle ölçeklenebilirlik kapasiteleri sınırlıdır, bu da ikisi içinde kitlesel benimsemeye uyum sağlamak için yetersiz ölçeklenebilirlik kapasitesine neden olur.
  3. Yönetim: Analistler, her iki projedeki yönetişim mekanizmasının çok benzer işlevlere sahip olduğu vurguluyor. Ancak, Decentraland daha yapılandırılmış bir oylama platformuna sahip olduğundan bir adım önde.
  4. Geliştirici ekip: Decentraland’ın akıllı sözleşme güvenliğinin garantörü olarak görev yapan sadece üç üyesi var. Sandbox ise çekirdek ekibinde beş üye ve beş danışman bulunduruyor.
  5. Sanal araziler: Analistlere göre Sandbox bu faktörü kazanıyor çünkü kullanıcıya hem OpenSea hem de Sandbox Marketplace’te arazi satın almak için daha fazla alternatif sunuyor. Bu arada, Decentraland’daki kullanıcılar yalnızca Decetranland Marketplace üzerinden alışveriş yapabilirler.
  6. Güncellemeler: Her iki metaverse coin platformunun da sürekli olarak yeni özellikler geliştirmesine rağmen, Sandbox’ın Ethereum’dan 100 kat daha az enerji kullanmak için bir Polygon NFT katman 2’ye geçişi, olağanüstü ölçeklenebilirliğe sahip platform için kritik bir gelişme olarak kabul ediliyor.
  7. Ortaklıklar: Decentraland’ın şimdiye kadarki ortaklıkları sadece Cyberpunk, Polygon ve Atari. Öte yandan Sandbox, OpenSea, The Walking Dead, Atari, Binance, Snoop Dog, Crypto Kitties vb. ile çok daha prestijli ortaklıklar sağladı.
  8. Platform erişimi: Sandbox, kullanıcılara bir e-posta, bir sosyal medya hesabı veya Gmail veya Metamask aracılığıyla da dahil olmak üzere daha erişilebilir alternatifler sunduğundan, Sandbox yine bu kriteri kazanıyor.
  9. Token geliştirme: Analistlere göre, Sandbox bu faktörde açık ara kazanıyor çünkü token geliştirmeden çok daha fazlasını geliştirerek metaverse için optimize edilmiş özellikler sunuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu