Kripto Paralar

Metrikler ve Bilgiler Konuşuyor: Dogecoin’den Bunları Bekleyin!

Dogecoin, bugün toplulukta en çok konuşulan paralardan biri olarak kendini kanıtladı. Aslında kripto analisti Aaryamann Shrivastava’a göre, ağ istatistikleri açısından en ufak hareketler bile DOGE’nin sosyal hacimlerde toplanmasına neden oluyor. Ancak analist, bu sefer durumun farklı olduğunu, DOGE’nin herkesin beslemesindeyken, hiçbir şey olmuyor gibi göründüğünü ve kelimenin tam anlamıyla, neredeyse hiçbir şeyin iyi olmadığını söylüyor.

Dogecoin (DOGE) uykuya mı daldı?

Kriptokoin.com haberlerinden takip ettiğiniz üzere, Bitcoin (BTC) ve çoğu altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) yaklaşırken, Dogecoin (DOGE) ondan uzaklaşıyor. Örneğin, yazı yazılırken, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 sentten %66,72’den fazla uzaktaydı.

Dogecoin fiyat hareketi | Kaynak: Intotheblock

Analist, fiyat hareketinden çok, yatırımcıların karlılığının da pek parlamadığını ifade ediyor ve Mayıs çöküşünden bu yana, kripto paranın karlılığının çoğu parça için %75’in altında kaldığını, aynı verinin, basın zamanında sadece %66 olduğunu belirtiyor. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Dolayısıyla, altcoin değerinin ihmal edilebilir toparlanması da grafiklerde herhangi bir büyüme için yer yaratmadı.

Dogecoin karlı adresleri | Kaynak: Intotheblock

Analist, ek olarak, bu ayki zayıflayan fiyat hareketi nedeniyle, Bitcoin ile korelâsyonunun da aylık en düşük 0,66 seviyesine düştüğünü vurguluyor ve şu yorumu yapıyor:

Elbette bu hoş bir resim değil. Ancak, tüm suç yalnızca ağda olmamalı. Bunda yatırımcıların da payı var.

Meme coin, yatırımcıları tarafından ciddiye alınmıyor mu?

Dogecoin’in toplam adresleri ve bir denge oranına sahip adresleri büyümeye devam ediyor. Örneğin, bu raporun yayınlandığı tarihte, tüm adreslerin yalnızca %6,5’i bir DOGE’ye sahipti. Bu rakam, 66,19 milyon adresle bile, ağın yatırımcı sayısının sadece 4,35 milyon olduğunu gösteriyor. Analist, sadece bu 4,35 milyon kişinin Dogecoin (DOGE)’yi ciddiye aldığını ifade ediyor.

Dogecoin adres dağıtımı | Kaynak: Intotheblock

Buna ek olarak meme coin, bu ay yatırımcılardan çok satış gördü. Alış-satış farkları 1 milyondan 60 milyona, hatta zaman zaman 170 milyon DOGE’ye kadar satış lehine oldu. Ve hepsinden öte analist Aaryamann Shrivastava’a göre, piyasa güveninin kaybolması nedeniyle, sürekli olarak milyonlar değerinde long sözleşmeler, tasfiye ediliyor. Hatta şu anda bile DOGE, 56 milyon DOGE daha yüksek satış talebi görüyor.

Dogecoin satış sözleşmeleri | Kaynak: Intotheblock

Analist, yatırımcıların DOGE’den iyi bir şey istiyorlarsa, gerçekten de DOGE’lerini kavramaları ve ellerinde tutmaları gerektiğini, yoksa bu düşüşün devam edeceğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu