Kripto Paralar

Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Hacklendi! Paramı Buna Koyacağım

Al-Ain News tarafından yayınlanan bir rapora göre, Mısırlı inşaat devi Onsi Sawiris’in oğlu Mısırlı milyarder işadamı Naguib Sawiris, Bitcoin (BTC) ile ilgilenmiyor. Peki, sebebi nedir?

Sawiris, Bitcoin alanına girmeyi tercih etmiyor

67 yaşındaki girişimci, kripto para birimlerinin bazıları için faydalı bir yatırım olabileceğini kabul ederken, kenarda kalmayı tercih ediyor. Telekom kralı, Bitcoin’in değerine zarar verebilecek bir hackleme girişimiyle karşı karşıya kalabileceğinden korkuyor. Öte yandan Sawiris, altının büyük bir savunucusudur. Nisan ayında yatırım portföyünün neredeyse üçte birinin sarı metale tahsis edilebileceğini söyledi.

Sawiris, yaz aylarında verdiği bir röportajda dünyanın enflasyon sebebiyle endişeli olduğunu, bunun daha önce görülen bir döngü olduğunu söyledi. Bunun üzerine yatırım portföyünün yüzde 30’unun altına tahsis edilmesini tavsiye etti. Ancak yüzde 30’luk bu tavsiyesi, önceden verdiği “yüzde 50” tavsiyesine göre azalmış görünüyor.

Bu sırada, Naguib Sawiris’in milyarder kardeşi Samih Sawiris daha kripto dostu görünüyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Samih Sawiris’in lüks İsviçre oteli Ağustos ayının sonlarında Bitcoin ve Ethereum kabul etmeye başladı. Yazım sırasında Bitcoin (BTC), yüzde 2.1’lik bir düşüş ile 66.860 dolardan el değiştiriyor. Son 7 günde ise yüzde 5.7’lik bir yükseliş kaydetti, hatta dün sabah saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) çıkarak ilk defa 68.000 doların üzerindeki seviyelere dokundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu