Kripto Paralar

Milyarder Yatırımcı, Bu Altcoin Piyasasına Dikkat Çekti: Süratle Büyüyor!

FTX’ten Sam Bankman-Fried’e göre gelişen bir kripto sektörü kripto piyasalarda ana akım haline gelebilir. Küresel kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’e göre, hızla büyüyen takas edilemeyen tokenler (NFT) sektörü, bir altcoin formu olarak kriptoların daha geniş kabulünü sağlama potansiyeline sahip. Detaylar Kriptokoin.com’da.

NFT’ler altcoin piyasalarında öne çıkabilir

FTX başkanı, NFT’lerin kripto varlıklarının “kitlesel olarak benimsenmesini” tetikleme yeteneğinin son 12 ayda büyük ölçüde arttığını söyledi. Analist: “Bir yıl önce buna çok düşük bir olasılık verirdim. Şimdi buna iyi bir olasılık veriyorum…Ama şimdi NFT’leri, kripto olmayan bir kitleyi finansal yatırım dışında bir şey için kriptoya getiren (birkaç başka şeyle birlikte) olasılık açısından en üst kategoriye koyarım.”

Bankman-Fried’e göre, inovative niteliği ile öne çıkan NFT’lerin etkinliği hızla büyüyor. Analist: “İster video oyunlarıyla entegre olsun, ister mekanlar, etkinlikler veya takımlar aracılığı ile olsun, bilirsiniz, bu cephelerde gerçekten aktif hareketler gördüğümüzü düşünüyorum. [NFT’ler] bir ürün olarak çok mantıklı. Ve mevcut yapıların üzerine eklenecek oldukça temiz bir inovasyon katmanı” diyor. Analist ayrıca ABD’deki hisse senetleri gibi geleneksel menkul kıymetlerin tokenleştirilmesine yönelik yolun SEC tarafından belirleneceğini söylüyor. Ancak, analiste göre önemli olan tokenleştirmeyi kimin ve nasıl yapacağı:

Soracağım en büyük sorunun, bu ürünü [tokenize edilmiş geleneksel menkul kıymetleri] kimin listeleyeceği olduğunu biliyorsunuz. FTX veya Coinbase listesi mi arıyorsunuz? New York Menkul Kıymetler Borsası listesini mi arıyorsunuz? Üçüncü tür bir platform listesi mi arıyorsunuz? Robinhood yapabilecek mi? Dürüst olmak gerekirse en büyük soru bu – böyle bir ürünü sunmak için hangi lisansa ihtiyaç duyulur? Kripto mecralarında mı yoksa geleneksel takas alanında mı sunulacak? Ve orada ne olacağını bilmiyorum ama bu SEC ile ilgili bir tartışma olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu