Kripto Paralar

Milyonluk Aboneli Analist, Yatırım İçin Seçtiği 4 Altcoin’i Duyurdu!

Popüler kripto trader’i Ben Armstrong, uzun vade yatırım için uygun bulduğu 4 kripto para birimini paylaşıyor. Analiste göre aşağıdaki altcoin projelerinin tümü, önümüzdeki döngüde yatırımcılarına önemli kazançlar sağlama potansiyeline sahip. 68,530.34 dolar ATH’li Bitcoin ile başlıyoruz…

Dijital kıtlık: Bitcoin (BTC)

Listede ilk sırada kripto para birimlerinin lideri Bitcoin var. Analist Bitcoin’in oldukça kıt olduğunu ve sadece 21 milyon Bitcoin olacağını hatırlatıyor. Bu miktarın şu anda sadece %80’i dolaşımdadır. Armstrong, fiyat tahmini için PlanB’nin S2F modeline dayandırdığı şu analizlerini paylaşıyor:

PlanB’nin S2F modeli, bir Bitcoin’in 2025’te bir milyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. Temmuz ayında Forbes analistleri, Bitcoin için 71.000 dolarlık fiyatla 2025 için daha aşağı yönlü tahminlere sahiplerdi. 2030 için, tahmin ortalaması Bitcoin başına 5,2 milyon dolara kadar çıkıyor. Önümüzdeki birkaç yıl için fiyatın nasıl bir seyir izleyeceğini tam olarak bilmesek de, Bitcoin’in kıtlığı ile ilk hamle avantajı birleştiğinde, zaman içinde değeri artan bir bahis haline geliyor.

Lider altcoin ikinci sırada

Ethereum, sayısız kripto para birimine, projesine ve dApp’lere ev sahipliği yapan merkezsiz Blockchain altyapısıdır. Son zamanlarda, yüksek işlem ücretlerini ele alan ve 1 milyar doların üzerinde Ether yakan ve zaman içinde deflasyonist hale gelmesi için zemin hazırlayan London hard fork’u tanıttı. Armstrong, Ethereum için tahminlerin 2025 yılına kadar ortalama 25.000 dolar olduğunu ve bazı analistlerin o zamana kadar çok daha yükseğe tırmandığını gördüğünü söylüyor.

PoS altcoin projesi Cardano (ADA) ekosistemi

Sırada, rakipleri arasında en verimli enerji prensiplerine sahip olan PoS Blockchain Cardano var. Ağ, kısa süre önce NFT’ler ve akıllı sözleşmeler de dahil olmak üzere çok sayıda kripto uygulamasını desteklemesine izin veren Alonzo yükseltmesini başarıyla yayınladı. Analiste göre bu nedenlerle, Cardano, şu anda içinde bulunduğumuz gibi bir boğa piyasasında ya da tarihsel olarak bir boğa döngüsünün sonunda takip edebileceğimiz en iyi altcoin.

Orecle ağı: Chainlink (LINK)

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız listenin son sırasında Chainlink var. Proje temelde, bir işlemi tamamlamak için bilgi sağlayarak Blockchain ağlarını destekler. LINK token’lerinin maksimum arzı 1 milyardır ve toplam arzın yaklaşık %45’i zaten dolaşımda. Ayrıca ICO’daki fiyatı 0.11 idi ve şu anda 200 kattan fazla değerlendi. Armstrong’a göre uzun vade yatırım için iyi bir tercih olabilir ve arkasındaki ekip bunu ayrıca destekliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu