Kripto Paralar

Milyonluk Takipçili Analist: Ripple Bu Çılgın Düzeylere Gidiyor!

Popüler kripto analisti Ben Armstrong, Ripple (XRP)’nin kripto tarihindeki en güçlü boğa koşularından biri için kenarda oturmasının 5 nedenini paylaştı. Bizde, Kriptokoin.com olarak Armstrong analizlerini derledik. Ledger devinin küresel ortaklıklarıyla başlayalım…

Ripple (XRP)’nin dünya çapındaki kapsamı

Armstrong’a göre, Ripple, ABD’deki yasal engellerle uğraşırken uluslararası ortaklarla anlaşmalar yapmakla meşgul. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca piyasa, Ripple’nin sınır ötesi işlemleri iyileştirmek için isteğe bağlı likidite (ODL) hizmetini kullanmayı planlayan denizaşırı bankalarla çok sayıda anlaşma imzaladığını gördü. ODL ile bankalar, uluslararası ödemelerin hızını ve verimliliğini radikal bir şekilde artırmak için XRP‘yi bir köprü para birimi olarak kullanabiliyorlar.

Analist, ürününün XRP Ordusunun gizli silahı olduğuna dikkat çekiyor çünkü geleneksel bankacılık sistemindeki büyük bir sorunu çözüyor ve bankaları hizmetlerini iyileştirmek istiyorlarsa XRP kullanmaya zorluyor. Armstrong şunların altını çiziyor:

Ripple’ın ODL hizmeti ile bankalar ve ödeme sağlayıcıları, para birimlerini değiştirmeden sınırlar arasında değer göndermek için XRP’yi kullanabilecekler. Bu aynı zamanda, mevcut sistemde fiziksel olarak imkansız olan ve genellikle işlenmesi birkaç gün gerektiren ve bazen bundan çok daha uzun süren neredeyse anında ödeme sürelerine izin verecektir.

Sebep 2: Kripto harcamaları

Analist, bu hafta XRP’nin, müşterilerin kriptolarını çeşitli trader’lere harcamasına olanak tanıyan CryptoSpend adlı Visa destekli bir proje için onaylanan para birimleri arasında yer alacağını vurguluyor:

Sebep 3: Benimsenme

Geçen hafta Ripple, bu yılın 3. çeyreğinde XRP Ledger’da 88.8 milyon işlem olduğunu gösteren üç aylık XRP Piyasaları Raporunu yayınladı. Bu işlemler toplamda 69,3 milyar doları buldu.

Sebep 4: Flare Network

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör de “uzun zamandır beklenen airdrop henüz gelmediği için birçok kişinin unuttuğu” Flare Network. Armstrong’a göre, geçen yıl boyunca perde arkasında çok ilerleme kaydedildi ve Flare’in canary ağı Songbird’de işler çok iyi gidiyor. Aslında Songbird ağının yerel token’i olan SGB, geçen yıl Flare anlık görüntüsünü (snapshot) alan XRP sahiplerine airdropla gönderilecek.

Sebep 5: Ripple davasının sonu

Ripple aleyhindeki mevcut yasal davanın sonu muhtemelen XRP’nin en büyük katalizörü olacak. Armstrong, XRP’nin fiyatının geçtiğimiz yıl bastırıldığını çünkü SEC’in Ripple aleyhindeki davayı açıklamasının ardından çoğu büyük borsadan çıkarıldığını söylüyor:

XRP büyük borsalarda yeniden listelenirse, fiyat patlayacak! Ve son döngüde yaptığı tüm o olumlu medya ilgisini çekmeye başlayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu