Kripto Paralar

NFT Piyasası İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gereken Gelişmeler!

NFT’lerin NFT.NYC’deki en büyük buluşması için bu hafta New York‘ta yapılan toplantı, normal bir konferansın ötesindeydi. K-pop’un en büyük gruplarından biri NFT alanına dalıyor. Ve NFT’ler video oyunlarının geleceği olabilir. Bu, son yedi gündeki en büyük tartışma konularından sadece birkaçı Kriptokoin.comda.

NFT Piyasasının kalbi New York’ta attı

NFT.NYC, her yıl NFT fanatikleri için önemli bir buluşma olma yolunda ilerliyor. Bu yıl şehir altı günlük etkinlik boyunca çeşitli NFT projeleriyle boyanmış sokak sanatı ve dijital reklam panolarından nasibini aldı. Lil Baby ve Beck gibi canlı müzik performansları, Mike Novogratz gibi endüstri profesyonellerinin yer aldığı konuşmacı dizileri ve NFT koleksiyonuna özel birçok etkinlik geçtiğimiz hafta boyunca hayata geçti.

BTS, k-pop’taki en büyük isimlerden biri ve bu hafta yapılan bir duyuruya göre, grup bu müzik türünde NFT yayınlayan en büyük isim olmaya hazırlanıyor. 7 üyeli grup için yeni bir ortaklık, fotoğraf kartlarıyla başlayacak, kartların fiziksel eşdeğerlerine, web çizgi filmlerine ve romanlarına ve hatta bir BTS oyununa kadar genişleyecek. Anlaşma, grubun ajansının kripto borsası Upbit ile bir ortaklık anlaşması imzalamasıyla teşvik edildi. BTS, bu hafta ülkenin Finansal Hizmet Komisyonunun NFT’lerin düzenlenmeyeceğini ilan ettiği Güney Kore‘de bulunuyor.

Öte yandan, yönetmen ve yazar Quentin Tarantino, NFT’lere yeni bir eğlence türü getiriyor. Filmlerin blockchain teknolojisiyle etkileşimi çok azdı, ancak Tarantino’nun The Secret Network ile olan yeni ortaklığı bunu değiştirecek gibi görünüyor. Tarantino’nun özel, daha önce hiç görülmemiş içeriğe sahip olan “Pulp Fiction” NFT’lerinin sahibi, içeriği görebilecek tek kullanıcı olacak. Bu, şüphesiz, henüz bu düzeyde kullanılmayan NFT’lerde yaygın bir özellik. Kamu mülkiyetinin sıklıkla arzu edildiği bir dünyada, Tarantino’nun NFT sürümüne olan talebi görmek ilginç olacak. Lansmanın bu ay sonra olması bekleniyor.

NFT’ler “Oyunun Geleceği” mi?

Oyunun geleceği? Video oyunu devi EA, yakın zamanda yapılan bir kazanç çağrısına göre öyle düşünüyor gibi görünüyor. CEO Andrew Wilson, blockchain teknolojisini, özellikle de NFT’leri ve “play to earn”ü “sektörün geleceği” olarak nitelendirdi. Bununla birlikte, gelecekteki oyunlarda blockchain veya “play to earn” entegrasyonları hakkında şirketten güncel bir duyuru yok. Pazarın başka yerlerinde, Ubisoft bu hafta EA’nınkine benzer bir duygu için manşetlere çıktı ve Take-Two’nun CEO’su NFT’lere “büyük bir inanan” olduğunu ve blockchain teknolojisinin “çok yararlı” olabileceğine inandığını söyledi. Video oyunları, yaygın olarak NFT’ler için en büyük potansiyel entegrasyonlardan biri olarak görülüyor.

Autograph, yılın başlarında DraftKings ile eşleşti ve bu yıl önde gelen bir “athlete-first NFT” platformu oldu. Efsanevi oyun kurucu Tom Brady’nin öncülük ettiği bir liderlik grubuna sahip olmak zarar vermez. Bu yıl CNBC Make It ile yapılan bir röportajda, Autograph CEO’su Dillon Rosenblatt’a son zamanlarda insanların NFT’ler için büyük paralar harcamasının nedenleri sorulduğunda, “önce, bu koleksiyonla ilgili. Sonra topluluk gelir” dedi. Önde gelen NFT projeleri genellikle topluluk kimliğini oluşturmaya ve geliştirmeye başladığından, buna katılmamak zor.

Solana bu yıl oldukça iyi bir yıl geçirdi. NFT patlaması da kesinlikle davaya zarar vermedi. Bu hafta CryptoSlam verilerine göre, yükselen kripto platformu ikincil piyasa satışlarında 500 milyon doları aştı. Algorand’dan Polygon’a ve Flow’a kadar bir dizi farklı altcoin, Ethereum‘un günümüzdeki açık egemenliğine rağmen, NFT’lerde güçlü bir oyuncu olmak için girişimlerde bulunuyor. NFT pazarlarında platformlar arası destek, görünüşte küçümsenmiş bir özellik ve Rarible’ın yararlanmak istediği bir özellik. Bu hafta NFT.NYC sırasında bir konuşmacı dizisinde, Rarible CEO’su Alexei Falin, Tezos, Solana ve Flow blockchainlerinin Rarible platformuna doğru yolda olduğunu belirtti. Şu anda NFT piyasaları yüksek bir rekabet alanı. Crypto.com, Coinbase ve FTX gibi borsalar, OpenSea, Rarible, Nifty Gateway ve daha fazlası gibi yerleşik taşıyıcıların ensesinde.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu