Kripto Paralar

Onaylandı: Trilyon Dolarlık Paketten Kripto Paralar için Ne Çıktı?

Kripto paralar hakkında çok tartışılan 1.2 milyon dolarlık yasa tasarısı ABD Temsilciler Meclisinden geçti ve şimdi Başkan Jeo Biden bekleniyor. Tasarı, ilk önce Ağustos ayında Senato’dan onay almıştı. Şimdi, meclis oylamasında 218 milletvekili lehte oy kullanıyor ve tüm baskılara rağmen sonuçlanmasına adımlar kaldı.

Anna Eshoo, tasarının uyum zorluklarına neden olabileceğini savunuyor

Senato’daki baskılara ve mücadeleye rağmen Temsilciler Meclisi’nde bir değişiklik yapılması umut ediliyordu. Ancak 218 milletvekili lehte oy kullanarak bu konuda girişimleri sonuçsuz bıraktı. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin yakın arkadaşı olarak bilinen Demokrat üye Anna Eshoo, başkana yazdığı bir mektupta kripto paralar hakkında vergi hükmünün değiştirilmesini talep etmişti ve tanımın geniş olduğunu, bu nedenle uyum zorluklarına neden olabileceğini savunmuştu. Tanım, kapsamı gereği madenciler gibi işlemlere esasen aracılık etmeyen tarafları da içeriyordu.

Cynthia Lummis: Bitcoin tek emtia, kripto paralar menkul kıymet

Ağustos ayında Senato’dan ve dün Temsilciler Meclisinden geçer oy olan 1.2 trilyon dolarlık yasa tasarının önünde sadece Hazine Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan yönetmelik var. Bakanlık yasanın nasıl yorumlanabileceğine ve işletmelerin ve diğer kuruşların nasıl uyum sağlayabileceği konusunda netlik kazanmak istiyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, ABD’li Senatör Cynthia Lummis’in Bitcoin ve meme coin açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz. Lummis’de Amerikan düzenleyicilerini Bitcoin üzerinde kapsamlı bir düzenleyici çerçeve uygulamaya çağırıyor. ABD Senatörü ayrıca, Shiba Inu (SHIB), Floki Inu (FLOKI) ve Dogecoin (DOGE) gibi meme coinlerin “kalıcı” olduğuna inanmadığını söyledi. Kendisine göre Bitcoin tek emtia ve meme coin’ler ve diğer kripto para birimleri birer menkul kıymet.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu