Kripto Paralar

Pazar Yıldızları: Bu 7 Altcoin, Harika Yükseliyor!

Yerel dip seviyelerin görüldüğü haftanın son gününde Bitcoin (BTC), 60.000 dolara yaklaşma girişimlerinde bulunuyor. Kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 0.9’luk bir yükseliş ile 59.337 dolardan el değiştiriyor. Bu sırada, piyasadaki genel düşüş hakimiyeti de sonlanmaya başlıyor gibi görünüyor. Son 24 saatte, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan 7 altcoin, en çok yükselişi yaşadı. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

Günün yıldız altcoin projesi, Gala (GALA) oldu

Gala Games’in GALA tokenı, son bir günde yüzde 45’e yakın kazanç elde etti. Gala Games, misyonunu “gerçekten oynamak isteyeceğiniz Blockchain oyunları yapmak” olarak tanımlıyor. Blockchain teknolojisinin yardımıyla oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü vererek yaratıcı düşünceyi oyun alanına yeniden sokmayı planlıyor. GALA, Metaverse ve oyun tokenlarının yeniden ivme kazanması ile artış yaşadı.

İkinci olarak, Oasis Network (ROSE) yüzde 27 oranında değer kazandı. Oasis Network (ROSE), açık finans ve sorumlu bir veri ekonomisinin yaratılması için tasarlanmış gizlilik odaklı bir Blockchain platformudur. ROSE için ani ivme patlaması, projenin “Oasis üzerine inşa edilen projeleri desteklemeye ve ölçeklendirmeye adanmış” 160 milyon dolarlık Oasis ekosistem geliştirme fonunu duyurmasıyla geldi.

Üçüncü sırada, Arweave (AR) bulunuyor. Merkezi olmayan depolama çözümü ve popüler web 3.0 coin’lerinden biri olan AR, son 24 saatte yüzde 18.59 oranında değer kazandı. Dördüncü olarak, Harmony’nin ONE tokenı yüzde 16.22’lik bir yükseliş yaşadı.

AVAX, EGLD ve HOT da yükseliş yaşadı

Avalanche (AVAX), yüzde 16 değer kazandı. Avalanche (AVAX), düşük ücretli yapısı ve likidite sayesinde Ethereum’dan kullanıcıları çeken; merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT ekosistemleri büyüdükçe 2021 boyunca popülaritesi artan bir katman Blockchain protokolüdür. AVAX’ın yükselen fiyatı, Avalanche’daki DeFi ekosisteminin ağda kilitli toplam değerinin yeni zirvelere yükseldiğini görmesiyle geldi ve bu hafta Binance US, tokenı listeleme planlarını açıkladı.

Öte yandan Elrond (EGLD) yüzde 14.56’lık bir yükseliş yaşadı. Elrond, “yeni internet” için teknoloji ekosistemi olmayı hedefleyen bir Blockchain protokolüdür ve ağının saniyede 15.000 işlemi (TPS) ortalama 0,001 dolar işlem maliyeti ile işlemesini sağlamak için sharding teknolojisini kullanır. EGLD’nin ivmesi, kullanıcıları ve likiditeyi DeFi ekosistemine çekmeye yardımcı olmak için tasarlanmış 1,29 milyar dolarlık bir likidite teşvik programı ile birlikte resmi olarak başlatılan merkezi olmayan borsa (DEX) Maiar ile geldi. Son olarak Holo (HOT) yüzde 12.27 kadar yükseldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu