Kripto Paralar

Pazar Yıldızları: Bu 7 Altcoin Uçarak Bitcoin’i Solluyor!

Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Cardano, XRP gibi kripto para birimleri son 24 saatte ciddi bir değişim yaşamazken; piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan 7 altcoin bu süreçte en çok yükselişi kaydetti. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

Avalanche, günün altcoin lideri oldu

Haftanın son gününün sabahında en çok değer kazanan altcoin, Avalanche (AVAX) oldu. AVAX, yüzde 13.87 oranında yükseliş yaşadı. Kasım ayının başında Blizzard isimli 200 milyon dolarlık ekosistem fonunu duyuran Avalanche’ın C-Chain’indeki işlemlerin miktarında da yükseliş yaşandı. Ayrıca son 13 ayda ağdaki projelerin sayısı 358’e yükseldi.

En çok yükselen ikinci altcoin, hafta boyu ismini sıkça duyduğumuz Loopring (LRC) oldu. Loopring, ücretleri düşürmeye ve merkezi olmayan borsalar (DEX) ve ödeme protokolleri için verimi artırmaya yardımcı olmak için zk-Rollup’ları kullanan Ethereum ağı için ikinci bir katman (L2) ölçeklendirme çözümüdür. LRC, ETH ağındaki ücretlerin yüksek kalmaya devam etmesiyle L2 çözümlerinin ivme kazanmasının ardından yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Üçüncü sırada, KuCoin Token (KCS) var. Merkezi kripto para borsası KuCoin’in tokenı olan KCS, son 24 saatte yüzde 12.61 oranında değer kazandı. Borsa tokenlarının değeri, genellikle söz konusu borsadaki gelişmelerle ilgili oluyor. Dördüncü sırada, IoTeX (IOTX) bulunuyor. Açık kaynaklı bir proje olan IoTeX, merkezi olmayan bir platform inşa etme amacıyla yola çıkan bir projedir. IoTeX geliştiricileri, yakın bir zamanda, iotexscan v2’nin beta versiyonunun piyasaya sürüldüğünün haberini verdi.

Değer kazanan diğer coin’ler: RUNE, CRO ve LPT

Sırada, THORChain’in RUNE tokenı bulunuyor. THORChain, kullanıcılarınvarlıklarının tam velayetini kaybetmeden kripto para varlıklarını çeşitli ağlar arasında kolayca değiş tokuş etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir likidite protokolüdür. RUNE, son 24 saatte yüzde 8 yükseliş yaşadı. Yakın zamanda, THORChain’den ilham almış olan ThorGruards isimli NFT koleksiyonu yüksek meblağlarda satılmaya başlandı. Bu durum, RUNE fiyatını dolaylı yoldan da olsa etkilemiş olabilir.

En çok değer kazanan altıncı altcoin, bir başka borsa tokenı oldu. Crypto.com platformunun CRO tokenı, yüzde 7 kadar yükseldi. Son olarak, merkezi yayınlara Blockchain tabanlı alternatif sunan Ethereum (ETH) ağı üzerine kurulmuş merkezi olmayan yayın platformu Livepeer’ın LPT tokenı yüzde 7.63 yükseldi. Livepeer, protokolün COLLIDE etkinliğine Glass ile ev sahipliği yapması ve NFT’lerin canlı basımını içeren ilk canlı konserin gerçekleşmesiyle yükseliş yaşadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu