Kripto Paralar

Piyasaya 254 Yeni Balina Girdi: Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor?

254 yeni balinanın pazara girmesiyle Bitcoin balinalarının satın alma etkinliği artıyor. Daha fazla trader ve kurum, fiziksel destekli ETF‘lerin potansiyel lansmanından önce Bitcoin satın alıyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin balinaları BTC için giriş yaptı

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin balinalarının sayısı (100 ila 1.000 BTC‘ye sahip olan adresler), varlığın önceki ATH’ye yükselmesinden önce önemli ölçüde arttı. 11 Eylül’den bu yana ağda 250’den fazla balina göründü. Artan sayıda Bitcoin balinasını, giderek artan borsa çıkışları da takip ediyor. Traderlar ve yatırımcılar fonları borsalardan uzaklaştırırken, onları cüzdanlarında tutmaktan başka seçenekleri yok; bu nedenle ağ, artan sayıda yeni servet sahibi yaşıyor.

Öte yandan, artan sahip sayısı, Bitcoin’in piyasa değerindeki hızlı ve önemli artışa bağlanabilir. Mevcut fiyat hareketini, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıları kendine çeken %40’lık büyüme izliyor. Genel halk arasında kripto para biriminin artan popülaritesine ek olarak, yaklaşan ETF onayı haberi kurumsal yatırımcılar için güçlü bir risk sinyalidir. Santiment’in verilerine göre, balinaların çoğunluğu önceki piyasa düzeltmesinden geçti ve sadece büyük bir azınlığın kripto paralarından kurtulması gerekiyor. Balina sayısındaki mevcut artış, diğer dönemlere göre hızlı kabul ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu