Kripto Paralar

Ponzi Şemasına Operasyon: Bu Altcoin’lere El Konuldu!

Çinli kolluk kuvvetleri, Filecoin madencisi olduğu iddia edilen bir Ponzi şemasına yönelik baskıda, 400 milyon yuan (yaklaşık 62,5 milyon dolar) değerinde bazı altcoin projelerine el koydu. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Ponzi operasyonunda, bazı altcoin projelerine el konuldu

Xuzhou şehir polisi, Şanghay merkezli Filecoin madencisi IPFUnion ile bağlantılı Ponzi şemaları yürüttüğü iddiasıyla Şanghay, Wuhan ve Shenzhen de dahil olmak üzere birçok şehirde 31 kişiyi tutukladı. Ancak IPFUnion’a mı yoksa ilgili distribütöre mi ait oldukları henüz belli değil. Yerel polis, baskın sonrası altcoin projeleri Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Filecoin (FIL) dahil olmak üzere kripto varlıklarına el koydu.

IPFUnion Cuma günü yaptığı açıklamada, şüphelilerin ekipmanı yasadışı olduğu iddia edilen parayla satın aldıklarını ve soruşturmada polise yardım ettiklerini söyledi. Sonuç olarak şirket artık veri merkezlerindeki madenci sayısını, polisin izin verdiği miktarla sınırladı ve her şey ancak soruşturma bittikten sonra eski haline getirildi.

Son dakika: Dünyanın en büyük Filecoin şirketlerinden biri olan Star Alliance’dan 31 kişi yerel polis tarafından tutuklandı. Ele geçirilen FIL ve diğer kripto para birimleri 80 milyon ABD doları değerindeydi. Oğerasyon nedeni olarak MLM’den şüpheleniliyor

IPFUnion, toplam etkin depolama kapasitesi açısından en iyi 10 Filecoin madencisinden biri olarak biliniyor ve ayrıca madencileri ve bilgi işlem gücünü doğrudan veya distribütörler aracılığıyla son kullanıcılara satıyor.

IPFUnion’un doğrudan bir Ponzi planına dahil olmakla mı yoksa distribütörlerinin var olmayan cihazları aşırı miktarda satmasına bilerek izin vermekle mi suçlandığı belirsizliğini koruyor. Ancak Filecoin tabanlı Ponzi şemaları, Protocol Labs’ın bir ICO 2017’de 200 milyon dolar toplamasının ardından 2018’den bu yana Çin’de yaygınlaştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu