Kripto Paralar

Profesyonel Analist: Bitcoin Artık Bu Düzeylere Adım Atacak!

Fairlead’den Katie Stockton’a göre Bitcoin, 65.000 dolarlık rekor seviyeye ulaştıktan sonra %38 daha yükselebilir. Fairlead Strategies’ten Katie Stockton, Bitcoin’in Çarşamba günkü yeni rekorunun kripto para birimini daha fazla kazanç için hazırladığını söyledi. Kriptokoin.com olarak, analistin görüşlerinin ayrıntıların bakıyoruz.

Bitcoin için yol açık mı?

Analist, Bitcoin, 65.000 dolarda önceki direncin üzerinde ardışık günlük kapanışlar görmeyi başarırsa, kripto para biriminin 89.800 doları hedefleyeceğine inanıyor. Stockton, “Önümüzdeki aylarda ek yükselişi destekleyen uzun vadeli aşırı alım seviyelerine yer var” dedi. Fairlead Strategies’ten Katie Stockton’a göre, Bitcoin’in Çarşamba günkü tarihi yükselişi, kripto para birimini daha fazla kazanç için hazırlıyor. Fiyat, işlem hacmi ile ölçüldüğünde tarihteki en büyük ikinci ETF lansmanını gören bir Bitcoin vadeli ETF’sinin piyasaya sürülmesinden bir gün sonra, Çarşamba günü önceki rekor seviyesi olan 65.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin, 67.016,50 dolar ile yeni bir zirveye ulaştı ve Ekim ayında aylık kazanımlarını %50’nin üzerine çıkardı.

Bitcoin, 65.000 dolarda art arda günlük kapanışları eski direncin üzerinde görmeyi başarırsa, Stockton, kripto para biriminin kırılmadan itibaren %38’lik potansiyel artışı temsil eden 89.800 doları hedefleyeceğine inanıyor. Stockton Pazartesi günkü notunda, “Önümüzdeki aylarda ek yukarı yönlü desteği destekleyen uzun vadeli aşırı alım seviyelerine yer var” dedi. Nota göre, Bitcoin’deki momentum tüm zaman dilimlerinde pozitif kalıyor ve kripto para birimi Eylül ayının başından bu yana Ether gibi diğer kripto paralardan daha iyi performans gösteriyor.

Genel yükselişe etkisi ne?

Yükselen 200 günlük hareketli ortalama ve yükseliş momentumu göstergeleri ile desteklenen yatırımcıların Bitcoin’de devam eden bir yükseliş bekleyebileceklerini ve bunun yatırımcılar arasında risk alma hissi üzerine inşa edebileceğini ve genel borsanın yükselmesine yardımcı olabileceğini söyledi. Stockton, Bitcoin için çok yüksek fiyat tahminleri yapan tek analist değil. 90.000 dolara yakın teknik fiyat hedefi, Fidelity‘nin Makro Direktörü Jurrien Timmer’ın 2023 yılına kadar karşılanmasını beklediği 100.000 dolarlık fiyat projeksiyonunun hemen altında. Bu arada, Fundstrat’tan Tom Lee, kısmen Bitcoin vadeli ETF’nin piyasaya sürülmesi nedeniyle, kripto para arzının talep tarafından geride kalması nedeniyle Bitcoin’in 168.000 doları bulabileceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu