Kripto Paralar

Ripple CEO’su Açıkladı: Bir XRP ETF’si Yakında Olabilir Mi?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fox Business’tan Charles Gasparino tarafından 18 Ekim’de yapılan bir röportajda, önemli açıklamalarda bulundu. ABD’de bir XRP ETF’sinin piyasaya sürülmesi konusu sorulduğunda Brad Garlinghouse, SEC’e eleştiriler yağdırdı. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bir XRP ETF’si olabilir mi? Ripple CEO’su yorumluyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin’in “büyük” güç tüketimine sahip olduğunu tekrar vurguladı. Bu nedenle Ripple patronuna göre, Bitcoin’e öncelik vermek SEC Başkanı Gary Gensler’in iklim gündemine pek uymuyor. Daha önce Brad Garlinghouse, XRP‘nin en büyük kripto para biriminden 100.000 kat daha verimli olduğundan bahsetmişti ve yalnızca bir Bitcoin işleminin 75 galon benzin tükettiğini tahmin ediyordu. Ayrıca Garlinghouse, Gensler’in ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether’in düzenleyici statüsü konusundaki sessizliğinden endişe duyuyor.

ABD’de düzenleyicinin onayını bekleyen çok sayıda Ether ETF başvurusu var. Bu arada, ilk onaylanmış Bitcoin vadeli ETF’si olan ProShares Bitcoin Strategy ETF, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye hazırlanıyor. Garlinghouse, SEC’in netlik için mücadele etmesinin ancak kendi eylemlerine gelince karşılık vermemesinin “ironik” olduğunu söylüyor. Ayrıca Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in kasıtlı olarak kazananları ve kaybedenleri seçtiğine inanıyor. Brad Garlinghouse konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Her şeyden çok aradığımız şey açıklık ve kesinliktir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu