Kripto Paralar

Ripple CEO’su: Bu Altcoin Patladı ve XRP’nin Yerini Kapıyor!

DC Fintech Week sanal konferansı sırasında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) en büyük ikinci kripto olan Ether’e sağladığı düzenleyici netlik sonucu lider altcoin’in XRP’yi geçmesine izin verdiğini belirtti.

Ripple CEO’su: ETH’nin patlamasını düzenleyici netlik sağladı

Yakın zamanda gerçekleşen DC Fintech Week konferansında konuşan Ripple CEO’su Garlinghouse, piyasa değeri ile lider konumda olan altcoin Ethereum’a sağlanan düzenleyici netlikten bahsederek “Eskiden XRP en değerli ikinci kripto varlıktı. SEC ETH’ye geçiş izni verdiğinde, ETH açık bir şekilde patladı… Bu netlik yardımcı oldu,” ifadelerini kullandı.

Garlinghouse, düzenleyiciler yerine kazananları ve kaybedenleri piyasa güçlerinin belirlemesi gerektiğini ekliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Aralık 2017’de XRP ikinci en büyük kripto oldu ancak o zamandan beri yedinci sıraya geriledi. Ether, son zamanlarda bankacılık devi JPMorgan’ı geride bırakan piyasa değeriyle, şimdi (ve uzun bir süredir) ikinci sırada.

Garlinghouse, rakip kripto para biriminin bir menkul kıymet olup olmadığını yanıtlamayı reddettiği için Gary Gensler’ı eleştirdi ve mevcut menkul kıymetler yasalarının modası geçmiş olduğunu ekledi. Ayrıca, SEC’in Ripple’a karşı davasını incelemekle meşgul olan “Twitter dedektiflerini” de övdü. Ripple yöneticisi, ABD’deki netlik eksikliğiyle ilgili sık sık tekrarlanan iddiasını yineledi ve “Amerika Birleşik Devletleri dışında çok daha fazla büyüyoruz,” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu