Blog

Robinhood’un uğradığı siber atak, milyonlarca kişinin isim ve e-posta adreslerini etkiledi

Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Robinhood (NASDAQ:HOOD) Salı günü %3,2 düşüş yaşadı. Bir gün öncesinde ticaret aplikasyonu, bazı kullanıcıların bilgilerini tehlikeye atan bir güvenlik ihlali yaşandığını açıkladı.

Şirketin söylediğine göre olay 3 Kasım günü yaşandı ve o günden bu yana “kontrol altına alındı.”

Robinhood Sosyal Güvenlik numaraları, banka hesap numaraları veya kart bilgilerinin etkilenmediğini ve hiçbir müşterisinin mali herhangi bir zarar uğramadığını söyledi.

İhlal ile 5 milyon kullanıcının e-posta adresleri ve 2 milyonunun da tam isimleri ortaya çıktı. Şirket, yetkisiz bir tarafın müşteri destek sistemlerine erişmek için bir çalışanı telefon görüşmesi esnasında manipüle etmeyi başarmasının ardından az sayıda hesapla ilgili daha ayrıntılı bilgilerin de çalındığını söyledi.

Robinhood, yasal idareleri bilgilendirdiğini ve siber güvenlik firması Mandiant (NASDAQ:MNDT) yardımı ile olayı araştırmaya devam ettiğini söyledi.

Bu olaylardan daha birkaç hafta önce SEC’in yayımladığı ve bu yıl bazı hisselerde yaşanan çılgın ralliyle ilişkili bir rapor, Robinhood’un, müşterilerinin sipariş akış verilerinin hedge fonlara satılmasına bağlı olan iş modelini eleştiriyordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu