Kripto Paralar

Santiment: Balinalar, Bu Altcoin’i Tabandan Topluyor!

On-chain analitik firması Santiment verilerine göre, kripto para balinaları düşüşlerde altcoin LINK topluyor ve arzının %15’inden fazlasını stoklarına eklediler.

Balinalar altcoin projesi Chainlink ile meşgul!

Piyasa değerine göre en büyük 17.altcoin projesi Chainlink (LINK), Santiment ekibinin verilerine 25.70 dolardan işlem görürken balinanalar tarafından yağmalandı. Firma, balinaların dip fiyatlardan LINK biriktirdiğini bildirdi. Böylece, son dört ayda kaydedilen LINK volatilitesine rağmen arzının %15,2’sini satın aldılar. Bu dönemde LINK fiyatı 6 Eylül’de 34.78 zirve yaptı ve en düşük seviyesini 13 Temmuz’da 13.78 dolarla kaydetti.

Şimdi, 1 ile 10 milyon arasında LINK bulunduran cüzdanlar, 167.7 milyon birim token’e sahip. Bu miktar, döviz bazında 431 milyon dolara denk geliyor. Genel olarak, bu cüzdanlar artık LINK arzının %16,8’ini elinde tutuyor.

En büyük 10 LINK balinası arzın %62,7’sini elinde tutuyor

Santiment daha önce, balinaların LINK zenginliklerini uzun süre elinde tutmak istemediğini ve küçük cüzdanlara dağıtmaya niyetli olduklarını bildirmişti. Mayıs ayında LINK fiyatı 52 dolarla ATH seviyesine ulaştıktan sonra, şu anda yaklaşık %51 altında 25.92 dolardan işlem görüyor. Bu arada LINK fiyatı, Haziran ayında 13.70 dolara gerileyerek %73.72 ucuzlaşmıştı.

Son olarak, 15 Eylül 2021’de Cardano Zirvesi sırasında Chainlink ve Cardano ortaklığı duyuruldu. En büyük PoS Blockchain’i akıllı sözleşmeler için Chainlink oracles’tan yararlanmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu