Kripto Paralar

Santiment: Bu Altcoin Fırsat Alanına Girdi!

Kripto para piyasasına yönelik veriler sunan popüler platform Santiment, Ethereum’a (ETH) yönelik yeni bilgiler verdi. Platforma göre bazı traderlar kripto piyasasında kayıp yaşarken lider altcoin ETH, “fırsat alanına” girdi. Kriptokoin.com olarak detayları paylaşıyoruz…

Lider altcoin Ethereum, “fırsat alanında”!

Kripto para piyasasında bazı traderlar kripto para piyasasında yaşanan değer kaybından nasiplenirken, herhangi bir pozisyon almamış olan traderlar; varlıklar fırsat bölgesindeyken piyasaya girebiliyor. Kripto para piyasasında pek çok altcoin’in ani düşüş riski olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak Santiment, verileriyle bazı coin’lerin “tarihsel olarak düşük riskli alım bölgesinde” olduğu sonucuna varıyor. Yine de bu verilerin hiçbir kesinlik sağlamadığını göz önünde bulundurmak gerek.

Santiment, varlıkların zirve yaptığı dönemlere kıyasla, Ethereum’un giriş için daha uygun koşullar sağlayabileceğini düşünüyor. Platformun indikatörü tarafından sağlanan verilere göre, neredeyse iki aydır ilk kez Ethereum “indirim bölgesine” girdi, bu da şimdi piyasaya girmenin daha az riskli olabileceği anlamına geliyor.  Santiment, yakın zamanda attığı tweet’inde Ethereum’un geçen hafta 4.878 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığından bu yana kabaca yüzde 15’lik bir fiyat düşüşü yaşadığına dikkat çekiyor. Platform, Ethereum’da trader getirilerinin negatif bölgeye girerek dip yaptığını ve bunun tarihsel olarak düşük riskli alım fırsatı olduğunu gösteren bir grafiği paylaştı. Ethereum, yazım sırasında yüzde 2.1’lik bir yükseliş ile 4.241 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu