Kripto Paralar

Santiment Uyardı: Bu Altcoin Tehlikeli Bölgede Yer Alıyor!

Ünlü kripto analitik firması Santiment, fiyat artışından sonra Litecoin’in tehlikeli bölgede olduğu ikazında bulundu. Kripto analitik firması Santiment, popüler altcoin Litecoin‘in yeni yerel zirvelere hızlı çıkışının varlığı tehlikeli işlemler bölgesine soktuğunu düşünüyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Tehlikedeki altcoin Litecoin

Yeni bir Litecoin (LTC) pazar güncellemesinde Santiment, Litecoin’in fiyat hareketini takip etmek ve ağın genel sağlığını ölçmek için birkaç faydalı metriğe işaret ediyor. Analitik firması, Litecoin’in “tehlikeli bölgede” olduğunu, çünkü kısa vadeli sahiplerin artık kâr elde edebilecek bir konumda olduğunu belirtiyor. Santiment, mevcut fiyata göre şu anda dolaşımda olan tüm kripto paraların ortalama kârını/zararını gösteren piyasa değerinin gerçekleşen değerle (MVRV) ilişkilendiren bir göstergeyi kullanıyor. Santiment: “LTC’nin sahiplerinin kısa vadeli kar/zararını ölçen 7 günlük MVRV 7D, şu anda tüm kısa vadeli sahipleri kârda olduğu için tehlike bölgesinde olduğumuzu gösteriyor – bu da onları biraz kâr almaya teşvik edebilir.”

Eylül ayında LTC, bu seviyeden %100’den fazlasını toplayarak 295 dolarlık yeni bir yerel yüksek seviyeye çıkmadan önce 140 dolarlık bir ayın en düşük fiyatında oturuyordu. Santiment ayrıca, Litecoin’in fiyatının, Eylül ayının en düşük seviyesinden bu yana Bitcoin‘in göreli kazanımlarını yakalamış gibi göründüğünü de belirtiyor: “Unutulmaması gereken ilginç bir şey, LTC’nin fiyatının BTC’lere çok yakın yansıması… Bu aynı zamanda, BTC düştüğünde herhangi bir güç göstermediği için LTC’nin tam olarak güçlü bir altcoin olmadığı, esas olarak BTC’nin onu sürüklediği anlamına geliyor.”

Santiment, Litecoin’in konsolide olmasını beklese de bir on-chain ölçümün LTC ağı için güç sinyali olduğunu söylüyor: “LTC’nin Günlük Aktif Adresleri” son 3 ayda oldukça tutarlı ve büyüyor, bu harika çünkü sağlıklı bir ağda görmek istediğimiz şey bu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu