Kripto Paralar

Şaşırtan Kıssa: SHIB Bir Emekçiyi Daha Milyoner Yaptı!

Zaman içinde biriktirdiği “on binlerce dolarlık birikimi mütevazı bir şekilde artırmak” amacıyla kripto para birimlerini araştırmaya başlayan 35 yaşındaki eski bir süpermarket depo yöneticisi, Shiba Inu (SHIB) sayesinde milyoner oldu. Bu şaşırtıcı hikâyeyi Kriptokoin.com okurları için hazırladık.

İşini bırakan Rob, artık bir SHIB zengini

Eski depo yöneticisi zaman içinde fonlarını Shiba Inu’ya taşımaya başladı ve hatta diğer kripto varlıklarının bir kısmını ona dönüştürdü. Meme coin fiyatı Şubat’tan Mayıs’a kadar 1.200 kat arttı ve o sırada Rob kısmen pozisyonundan çıkmaya başladı ve 500.000 dolar değerinde SHIB’yi geri çekmeye başladı. Son birkaç hafta içinde değerinin bir kısmını kaybetmesine rağmen SHIB, son altı ayda %680’in üzerinde arttı.

SHIB grafiği / Kaynak: TradingView

Forbes’a konuşan Rob, fakir bir geçmişi olduğunu ve SHIB yatırımını nakde çevirdikten sonra “çok ağladığını” belirtiyor. Başlangıçta, fonların kaybolmadığından emin olmak için banka hesabını kontrol etmeye devam ettiğini belirtiyor. Bir yönetici olarak yılda 68.000 dolar kazanıyordu, ancak başarılı yatırımından sonra evde oturan bir baba olmak için işini bıraktı.

Rob’un yatırımlarının geri kalanı artık SHIB ve sınırlı arzı nedeniyle kripto para biriminin destekçileri arasında bir değer deposu olarak kabul edilen LEASH dahil olmak üzere SHIB ekosistemindeki diğer kripto varlıklar arasında bölünmüş durumda.

SHIB’nin fiyat performansına göre, Ağustos 2020’de kripto paraya bir noktada 8.000 dolar bahis yapan bir yatırımcı, token’lerinin değerinin 5,7 milyar doları geçtiğini gördü. Shiba Inu, bu yıl içinde şimdiye kadar Google’da en çok aranan üçüncü kripto para birimi oldu. Bir araştırma, Shiba Inu’nun bu yıl içinde şimdiye kadar ayda ortalama 2,8 milyon, Bitcoin’in ise aylık ortalama 22 milyon arama aldığını gösteriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu