Kripto Paralar

Şaşırttı: Bu Altcoin, En Çok Stake Edilen Kripto Para Oldu!

Teknolojinin artan oranda benimsenmesi ışığında, birçok yatırımcı pasif gelir kaynaklarını çeşitlendirmek için kripto staking’e başvuruyor. 18 Kasım tarihi itibariyle stake edilen toplam kripto para değeri açısından Solana (SOL), Staking Rewards verilerine göre 82 milyar dolarlık kilitli havuzlarıyla toplam arzının %77,37’sini dolaşımdan uzak tutuyor. İlerleyen sıralarla devam edelim…

En çok stake edilen kripto para birimleri

Tablonun genel durumuna baktığımızda, ikinci sırada yer alan Cardano (ADA) toplam değerinin %70,68’ini oluşturan 44 milyar doların üzerinde staking değerine sahip. Ethereum 2.0, Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX), stake edilen değer açısından ilk beş kripto para birimini tamamlıyor.

İlginç bir şekilde, yakın tarihli bir raporda, bir Cardano veri toplama aracı olan Pooltool’dan elde edilen rakamların, ADA’nın stake cüzdanlarının 10 Kasım 2021 itibariyle toplam 942.117 stake adresine ulaştığını ve sadece iki ayda 100.000 yeni stake adresi eklediği bildirildi. Kriptokoin.com olarak verilerini paylaştığımız CryptoDiffer firması da, aynı oranları Binance borsası üzerinde yorumluyor.

Binance, en popüler 4. kripto stake sağlayıcısı oldu

17 Kasım 2021 itibariyle, şu anda toplam müşteri sayısı açısından en popüler kripto para borsası olan Binance, Crypto Differ’a göre dünyanın dördüncü en büyük kripto para staking sağlayıcısı; Gerçekten de, Binance staking’in şu anda Cardano, Polkadot ve Algorand (ALGO) gibi popüler kripto para birimlerini stake eden 90.569 kullanıcısı var.

Özellikle, ilk dördü oluşturan diğer stake hizmetleri arasında 432.263 kullanıcı ile ilk sırada yer alan Ukraynalı Everstake yer alıyor. 178.000’den fazla kullanıcısı olan SwissBorg, Ethereum 2.0, Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) stake etme kabiliyetine sahip ikinci en büyük stake sağlayıcısıyken, 131.530 kullanıcısıyla Atomic Wallet üçüncü en büyük stake sağlayıcıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu